10 Ağustos Dünya Aslanlar Günü - Galatasaray ve Ünlü İsimler Dünya Aslanlar Gününü Kutladı

Aslanlar Günü, görkemli avcı, nihai kedi, ormanın kralı, Serengeti'nin büyük tüylü kedisi hakkında farkındalık yaratmayı hedefliyor #WorldLionDay 

10 Ağustos Dünya Aslanlar Günü - Galatasaray ve Ünlü İsimler Dünya Aslanlar Gününü Kutladı

Aslanlar Günü, görkemli avcı, nihai kedi, ormanın kralı, Serengeti'nin büyük tüylü kedisi hakkında farkındalık yaratmayı hedefliyor ... Hmm, onu 'ormanın kralı' olarak bırakmalıydık?
Temel olarak, her şey aslanlarla ilgili, ama muhtemelen bunu isminden almışsınızdır.

Dünya aslan günü zamanı

Hayvan krallığının en güzel ve ürkütücü yaratığının bu kutlaması, efsunk kedilere adanmış dünyanın en efsunk akredite sığınağı big cat rescue tarafınca kuruldu . 10 ağustos, dünyanın her yerinden insanoğluın bir araya gelerek kudretli aslana olabildiğince çok şekilde saygılarını sunmaları için bigün. Herkes için keyifli ve coşku verici bir vaziyet olsa da, temelleri çok ciddi bir meseleye dayanıyor: aslan rakamları, tıpkı büyük kuzeni kaplan şeklinde, türlerin nesli tükenmekte olan listede yer alması ihtiyaç duyulan noktaya kadar trajik bir halde geriledi.

Dünya aslan günü, büyük kedilere tutkuyla bağlı bir karı koca ekibi olan kurucu ortaklar dereck ve beverly joubert'in buluşudur. Girişime 2013 yılında başladılar ve hem national geographic'i aynı zamanda big cat initiative'i yırtıcı doğada yaşayan kalan büyük kedileri korumak için tek bir afiş altında bir araya getirdiler. 

Aslanlar - bilimsel adı panthera leo - asya kaplanının hemen arkasındaki dünyanın en efsunk ikinci kedisidir. 300 ila 550 pound ağırlığındaki bu kocaman eserklar, yüzyıllardır popüler hayal gücünü ateşleyerek hızları ve kas kuvvetleriyle hayranlık uyandırdı. 

üç milyon yıl önce, aslanlar bütün afrika'da ve avrasya süper kıtasında dolaşıyordu. Sadece bugün, çeşitli buzul çağları ve organik ortamdaki değişimler, menzillerinin öncelikle afrika'ya ve asya'nın muayyen bölgelerine daha kolay ve yalın hale getirilmesi anlamına geliyor. 

Uluslararası doğayı koruma birliği'ne göre, aslanlar “savunmasız” bir türdür, kısaca rakamlarının daha yüksek olabileceği ve olması icap ettiği anlamına gelir . şu anda, araştırmacılar dünya gezegeninde 30.000 ila 100.000 aslan kalmış olduğunı tahmin ediyor. önemli bir müdahale olmaksızın, kendilerini nesli tükenme tehlikesi altındaki diğer türlerin yanında, nesli tükenme tehlikesi altındaki listede bulma şansları vardır. 

Bundan dolayı dünya aslan günü, dünyanın dört bir tarafındaki aslan severler için, hayvanların kralının menzilindeki ve habitatındaki düşüşe karşı geri ismim atmak için bir fırsattır. Bu dev hayvanlar, dünyanın en efsunk kara türleri arasındadır ve eşi eşi olmayan bir üne haiz bir apeks avcısıdır. Türlerin organik ortamdan tamamen kaybolması hem doğa bununla beraber insanlık için acıklı bir yitik olur. 

Ancak aslanlara yönelik tehditler çok gerçektir. Giderek daha popüler hale gelen "ganimet avcılığı" ve geleneksel yırtıcı alanlarındaki insan istilasının ikili hayaletleriyle karşı karşıyalar. Av turizmi ile birleşen gıdalardaki azalma, onları her geçen yıl daha savunmasız hale getiriyor. Son kırk yılda aslan nüfusu yüzde elli azaldı.

Bu yüzden dünya aslan günü'nün üç amacı vardır. Birincisi, aslanın arasında bulunmuş olduğu kötü vaziyet ve türün vahşi doğada karşılaştığı problemler hakkındaki farkındalık yaratmaktır. Ikincisi, daha fazla milli park oluşturmak ve insanoğluın yerleşebileceği alanları azaltmak şeklinde büyük kedinin organik ortamını korumanın yollarını bulmaktır. üçüncüsü, vahşi kedilerin yakınında yaşayan insanları tehlikeler ve kendilerini nasıl koruyacakları konusunda eğitmektir. Insanoğlu ve kediler şeklinde efsunk türler birlikte uyum içinde yaşayabilir, ancak bunu iyi mi yapacaklarını anlarlarsa. 

Dünya aslan günü iyi mi kutlanır?

Nasıl kutlayacağınız tamamen size kalmış. Toplumsal medya profil resimlerinizi o gün için bir aslan olarak değiştirebilir, bir eskiz çizebilir ve dostlarınızla paylaşabilir, kimin en gürültülü kükrediğini bulabilir yada hatta iş dostlarınızın size aslan tulumunu giymeniz için sponsor olmasını sağlayabilir ve sonrasında big cat rescue'nun idame eden görevine bağış .

Dünya aslan günü'nün organizatörleri, bu muhteşem canavarları desteklemeye ve gelecek nesiller için onları korumaya her insanın dahil olmasını mümkün olduğunca kolaylaştırmak istiyor. Web sitelerine giderseniz, dünya aslan günü resimlerini internet sayfalarınıza yerleştirmek için kullanabileceğiniz bir kod bulacaksınız. Ziyaretçiler hemen sonra çeşitli projelere bağış yapmak üzere dünya aslan günü web sitesine yönlendirilmek için bağlantıya tıklayabilirler. 

Hayır kurumlarına bağış yapmak söz konusu olduğunda, dünya aslan günü size bir takım seçenek sunar. Günle alakalı hayır kurumları içinde afrika koruma vakfı, afrika parkları, yaban yaşamı savunucuları, ewaso lions, uluslararası hayvan refahı fonu, lionaid, aslan muhafızları, nikela, hayvanların yok olmasına karşı reha, aslanı kurtarmak vakfı ve çok daha fazlası yer alıyor. Bu kuruluşları direkt destekleyebilir yada dünya aslan günü organizatörlerinin aslanların durumunu iyileştirmeye çalışan hayır kuruluşlarının rakamsı mevzusunda farkındalık yaratmalarına yardımcı olabilirsiniz.

dünya aslanlar günü

Dünya aslan günü'ne bakılırsa, şimdi harekete geçme vakitı. Insanoğlu bugün aslana yardım etmek için ismimlar atmazlarsa, dünyanın bu türü tamamen kaybedebileceği konusunda uyarmayorlar. Bu yüzden, hareketin amacı bildiriı yaymak ve tüm dünyaya yaymaktır. 

Bireysel insanların yaratabileceği ayrım muazzamdır. Dış rabıtalar eklemek, dünya aslan günü internet sitesinin ücretsiz organik trafik oluşturmasına yardımcı olur ve toplumsal yardım maliyetlerini büyük ölçüde azaltır. Bu yüzden, bir şirketiniz, blogunuz veya işletme siteniz var ise, bu kritik çevresel nedene verdiğiniz desteği belirtmek için bu tarz şeylerin afişlerinden birini sitenize eklemeyi düşünün. 

Yeniden de her şey yıkım ve kasvet değil. Aslan savunmasız kalırken, işler gelişiyor. Dünya zenginleştikçe, organik çevrenin korunması talebi artar ve bu büyük kediler bundan yararlanmaya başlar. Bu hepimizi zevkle kükreyen bir şey.

Dünya'dan Haber başlıkları

To find out more information about world lion day be sure to follow our social channels @lionwhisperersa..
World lion day 10th august, celebrating the scientific world lion day 2020 ın uganda.
Celebrating world lion day with livy, ginny and vayetse | the lion whisperer.
World lion day 10th august  celebrating world lion day 2020..
World lion day delicated to kings of gujrat girnari lions.
World lion day 2020 – please help us ‘stay out there’...
A short awareness video on world lion day....
World lion day celebration 2020 | gujarattak.
Namibian lion trust - world lion day 2020.
World lion day on 10 august 2020.
World lion day august 10, 2020.
Panthera world lion day 2020.
Live stream - world lion day.
World lion day (gujarati).
    Keyword: world lion day 2020
18 saat önce - World Lion Day 2020 World Lion Day or International Lion Day is celebrated on 10th of August every year. 
6 saat önce - World Lion Day 2020: All You Need to Know About the King of Jungle. 
5 gün önce - World Lion Day 2020 to be celebrated virtually on Aug 10. 
1 saat önce - Celebrating World Lion Day 2020. 
8 saat önce - World Lion Day 2020. 
    Keyword: happy world lion day
8 saat önce - Happy World Lion Day. 
    Keyword: world lion day activities
7 Oca 2015 - This weekend, Busch Gardens gives guests the opportunity to learn how they can help with lion conservation with World Lion Day activities. 
6 Ağu 2015 - This weekend, Busch Gardens gives guests the opportunity to learn how they can help with lion conservation with World Lion Day activities. 
5 Ağu 2015 - This weekend, Busch Gardens gives guests the opportunity to learn how they can help with lion conservation with World Lion Day activities. 
This weekend, Busch Gardens gives guests the opportunity to learn how they can help with lion conservation with World Lion Day activities. 
11 Ağu 2018 - World Lion Day activities are included with general Zoo admission. 
World Lion Day activities are included with general Zoo admission. 
World Lion Day activities commence at 9:00am Saturday 10 August. 
Number participated in World Lion Day activities. 
    Keyword: world lion day 2019
10 Ağu 2019 - World Lion Day 2019: Why do lion still attack porcupines when they suffer consequences. 
8 Ağu 2019 - Here are some interesting lion facts ahead of this World Lion Day 2019. 
10 Ağu 2019 - Tusk's Year of the Lion: World Lion Day 2019. 
World lion day 2019 https://www. 
    Keyword: world lion day history
5 saat önce - World Lion Day History and Significance. 
    Keyword: world lion day images
If you head on over to their website, you'll find code that you can use to embed World Lion Day images on your web pages. 
    Keyword: world lion day 2018
In celebration of “World Lion Day 2018” I have created a new exclusive print. 
Warren Cary Wildlife Gallery on Instagram: “World Lion Day 2018. 
10 Ağu 2018 - World Lion Day 2018: Protecting the King. 
    Keyword: on world lion day
On world lion day 2020  we should take a reality -check  and accept the fact that most of our conservation efforts on the african continent  including namibia  seem to be teetering on the edge – will the lion be able to survive this renewed onslaught by man  who is desperate  hungry and threatened by the coronavirus pandemic?.
A short awareness video on world lion day 2020 ın uganda at uwec.
A short awareness video on world lion day....
    Keyword: of world lion day
All the schools  colleges  ngos  nature lovers  students  villagers and wildlife photographers who are regularly participating and supporting the celebration of world lion day.
    Keyword: on the world lion day
The lion roars louder on the world lion day 10th august 2020..
    Keyword: as world lion day
Every year  10th august is celebrated as world lion day to raise awareness and funds for protecting lions.
    Keyword: the ‘world lion day’
As a part of the awareness and sensitization programmes  please join us virtually to celebrate the ‘world lion day’ on 10th august 2020 for the cause of conservation.
    Keyword: world lion
The painful reality for african lions | world lion day.
Live stream - world lion day.
    Keyword: 2 lions are killed every day
At least 2 lions are killed every day in south africa to fuel the traditional medicine industry in asia...
    Keyword: world lion day।।
World lion day।। 10 august 2020।। lion day।। junagadh lion। gujrat lion।। lion day status..
World lion day।। 10 august 2020।। lion day।। junagadh lion। gujrat lion।। lion day status.
    Keyword: lion day on 10
World lion day on 10 august 2020.
    Keyword: year… world lion
Today we have the pleasure of going on an enrichment walk with lions livy  ginny and vayetse in the build-up to one of our favourite days of the year… world lion day!..
    Keyword: world lıon day
World lıon day celebratıon 2020 | prıde of lıons | vıral vıdeo.
    Keyword: world to pay
August 10th is a day for people to come together from across the world to pay tribute to the mighty lion in as many ways as possible.