Baskı Beton Sistemi Nasıl Uygulanır?

Baskı beton uygulaması sayesinde artık zeminler daha dayanıklı ve estetik olmaktadır.

Baskı Beton Sistemi Nasıl Uygulanır?
Baskı beton

Baskı beton uygulaması müşterisinin tamamen ihtiyaçlarını ve dileklerini göz önünde bulundurmaktadır. Bu özellikleri ile diğer beton uygulamaları ile kıyaslandığında oldukça avantajlı bir uygulama sunmaktadır.

İlk olarak uygulama alanı temiz olmalıdır. Toprak dışında herhangi bir madde uygulama alanında kalmamalıdır. Toprak dışındaki maddeler zeminde istenmeyen engebelere ve çirkin görüntüye yol açabilmektedir. Bu nedenle kesinlikle tamamen temiz bir zemin üzerinde çalışılır.

Daha sonra toprak miktarı yeterlilik bakımından kontrol edilir. Toprak miktarı fazla ise azaltılır ve eğer yetersiz görünüyorsa boşluklara toprak eklemesi yapılır. Bu sayede zemin boşluklu olmaz. Zeminin boşluklu olması istenmeyen çökelmelere yol açabileceğinden kesinlikle boşluklar doldurulmalıdır. Boşlukları doldurmak için granül dolgu da kullanılabilir. Toprak ile uğraşılmak istenilmediğinde bu yöntem daha pratik bir uygulamadır.

Önceden müşteri tarafından belirlenmiş olan dekorasyona göre artık beton ve taş malzemelerin döşemesi aşamalarına geçilebilir.

Alt tabakada bulunacak olan beton için harç malzemesi hazırlanarak çimento makinasında iyice karıştırılır ve kıvamı uygun hale geldiğinde uygulama alanına dökülerek düzgün bir şekilde yayılır.

Sonrasında harcın üzerine müşterinin talep ettiği şekilde taşlar yerleştirilir. Taşların bu aşamada kaymaması için metal çubuk yöntemi adlı bir uygulama ile taşlar ve harç sabitlenir.

Baskı betonu çimentoya iyice sabitlemek için süpürge yöntemi denilen bir teknik uygulanır ve işlem tamamlanır.

Harç ve taşlar tamamen kuruduktan sonra ortaya güzel bir işçilik örneği çıkmış olur.