Bitcoin Nedir - Bitcoin Nasıl Alınır? - Bitcoin Hesapları ve Bitcoin Cüzdan

Bitcoin nedir nasıl alınır sorularının cevapları yazımızda yer almaktadır. Farklı disiplinlerin bir araya çalışmasıyla hayata yön veren birçok buluş olmuştur.

Bitcoin Nedir - Bitcoin Nasıl Alınır? - Bitcoin Hesapları ve Bitcoin Cüzdan

Bitcoin nedir nasıl alınır sorularının cevapları yazımızda yer almaktadır. Farklı disiplinlerin bir araya çalışmasıyla hayata yön veren birçok buluş olmuştur. Bilişim ve finans bilimlerin ortak çalışması ile Kripto para birimi dijital bir varlık, sanal bir para sistemi kurmuştur. Kripto para denince akla ilk gelen birim Bitcoin’dir.

bitcoin nedir daha detaylı anlatım ve bitcoin haberleri için hemen ziyaret edin.

Bitcoin Nedir Nasıl Alınır? Detaylı Anlatım

Bitcoin satın almaya başlamak için bilinmesi gerekenler

Anlık olarak Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Bitcoin Dijital cüzdan

Bitcoin madeni bir para birimi olmadığı için tamimiyle algoritma teknolojisiyle elde edilen sanal paradır. Bu sebeple bizim gözle görülen dokunarak varlığını algıladığımız maden paralar gibi elle tutulamaz, saklanamaz. Yazılıma dayalı güvenilir kullanıcıların ödeme bilgilerini ve parolalarını saklayan bir nevi sanal kasadır. Dijital cüzdanla kullanıcılar ödemelerini hızlı ve kolay bir şekilde yaparlar. Kullanıcılar ödemelerini akıllı telefonlarından gerçekleştirebilirler.


Bitcoin ve ondan sonra gelen diğer tüm büyük kripto para birimleri, anahtar çiftlerini kullanan bir kripto grafik sistem olan açık anahtarlı kartografi üzerine inşa edilmiştir. Genel olarak bilinen ve tanımlama için gerekli olan açık anahtarlar ve saklanan özel anahtarlar gizli ve kimlik doğrulama ve şifreleme için kullanılır Özel anahtar, belirli bir adresteki paranın kripto para birimi kullanıcısına sahip olmasını sağlayan şeydir.

bitcoin nedir


Blockchain cüzdanı otomatik olarak özel anahtarlar üretir ve saklar. Bir Blockchain cüzdanından gönderildiğinde, yazılım işlemi özel anahtar ile imzalar (aslında ifşa etmeden), bu da tüm ağa gönderilen adresteki parayı transfer etmeye yetkili olunduğunu gösterir. Bazı kullanıcılar özel anahtarlarını güçlü bir parola ile bir cüzdanı şifreleyerek ve bazı durumlarda soğuk depolama seçeneğini seçerek korurlar; yani, cüzdanın çevrimdışı saklanması. Uzun süreli depolama için Bitcoin cüzdanı kullanılmamalıdır. Bitcoin veya anahtarı, güvenlik için çoklu imza özelliği kullanan bir cüzdanda saklanmalıdır.

Güvenli internet bağlantısı

Çevrimiçi Bitcoin ticareti yapmayı seçilirse, dijital cüzdanına erişim konusunda dikkatli olmak gerekebilir. Halka açık alanlarda sunulan wifi hizmeti yeni başlayan trader’lar için tehlikelidir korsan kullanıcılar tarafından sürekli izlenir, erişime açık olan bilgisayarlar ele geçirilir. Bitcoin ve diğer yatırım araçlarını kullanılması gerektiğinde kapalı ve wifi şifresini az kişinin bildiği ortamlar tercih edilmedir.
Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için uygun bir bitcoin platformuna kaydınızı yapın.

Banka hesabı, banka kartı veya kredi kartı

Bir Bitcoin hesabı açmak

Kullanmak istenilen cüzdan türünü bulmak ve ardından kullanmak için bir uygulama, yazılım, donanım veya üçüncü taraf hizmeti seçmek ve kurulum için adım adım talimatları takip etmek kadar kolaydır. İki tür Bitcoin hesabı vardır:


Private: Cihazda çalışan cüzdanın tam kontrolünü kullanıcıya verir. Öte yandan, cüzdanı güvende tutmaktan ve onunla ilişkili tüm bilgileri korumaktan yine kullanıcı sorumlu tutulur. Eğer kullanıcı kaybederse, Bitcoin'ini kaybeder Bunlar genellikle donanım veya yazılım / masaüstü cüzdanlarında bulunur.


Havuz: Coinbase ve Kraken gibi platformlar, yerel bilgisayara herhangi bir yazılım yükleme gerektirmeyen Bitcoin hesapları sunar. Barındırılan bir Bitcoin cüzdanı daha kullanışlıdır, çünkü ona internet üzerinden herhangi bir yerden erişebilir ve cüzdan kaybolursa Bitcoin'ini kaybetme konusunda endişelenmeye gerek yoktur. Tüm Bitcoin bilgileri ile dışarıdan bir tarafa güvenildiği için olumsuz tarafı güvenlik ve gizliliktir.


Bilgisayarda veya cep telefonda bir Bitcoin hesabı oluşturulduğunda, ilk Bitcoin adresini oluşturacaktır; ihtiyaç duyulduğunda daha fazlasını yaratılabilir. E-postanın işleyişine benzer şekilde, kullanıcıya ödeme yapabilmeleri için adresleri çevredeki insanlara ifşa edebilirsiniz veya tam tersi, ancak Bitcoin adreslerinin yalnızca bir kez kullanılması gerekir.

Bitcoin borsaları

Bitcoin nedir nasıl alınır sorusunun cevabında borsalar çok önemli yer tutmaktadır. Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak veya ticaret yapmak ilk başta göz korkutucu olabilir. Dolandırıcılık ve para kaybeden insanlar hakkında sık sık haberler var. Bu doğru olsa da ve birçok dolandırıcılık olmuş ve olmaya devam ederken, kripto para birimine yatırım yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Son birkaç yılda kripto ticaretini güvenli ve kolay hale getiren çok şey gelişti.


Coinbase ve Coinbase Pro: En İyi Genel Coinbase, 2009'da Bitcoin'in kodunun yayınlanmasından çok kısa bir süre sonra 2012'de kuruldu ve tamamen düzenlenmiş ve lisanslı bir kripto para borsasıdır.


Cash App: Cash App, Venmo'ya çok benzeyen bir eşler arası para transfer sistemidir. Bu tür bir hizmet, kullanıcıların yiyecekleri bölmelerine, bir oda arkadaşına kira ödemelerine ve hatta Cash App'i destekleyen bir perakendeciden çevrimiçi alışveriş yapmalarına olanak tanır. Cash App temelde bir banka hesabı görevi görebilir ve kullanıcılar kendi Cash App banka kartlarına sahip olabilir. Bu hizmet başlı başına çok uygundur.


Yerli kripto para borsaları, Binance gibi borsalardan da güvenle işlem gerçekleştirebilirsiniz.
Bitcoin nedir nasıl alınır konusu ile ilgili soru ve görüşlerinizi yorumdan iletebilirsiniz.