En zengi̇n 20 kri̇pto yatirimcisi

Neredeyse bir gecede milyarlarca doların yaratıldığı kripto para dünyasında, her şey hız ile ilgili. Ve bunların en hızlısı cz'dir.

En zengi̇n 20 kri̇pto yatirimcisi
En zengi̇n 20 kri̇pto yatirimcisi

En zengin kripto yatırımcıları kimler? Yeni forbes zengin listesi.

Tüm zamanların en çılgın spekülatif balonundan, milyarlarca servet birdenbire ortaya çıktı. Kripto para birimleriyle zenginleşen ucubeleri, inekleri ve vizyonerleri listeliyoruz.

Neredeyse bir gecede milyarlarca doların yaratıldığı kripto para dünyasında, her şey hız ile ilgili. Ve bunların en hızlısı cz'dir. Forty one yaşındaki programcı, bir gardıroptan biraz daha büyüokay olan tokyo'daki ofisi ile (“daireler içinde dönersem dört kişiye dokunurum”) binance'in başında. Kripto para birimleri için bir pazar yeri olan binance, sadece one hundred eighty günde dünyanın en büyüok kripto borsasına dönüştü. Yarı kanadalı, yarı çinli, cz, changpeng zhao olarak doğdu ve işi wall road'te yüksek frekanslı bir tüccar olarak sıfırdan öğrendi. Binance'i bir ferrari kadar hızlı kurdu: pazar, saniyede 1,four milyon işlem gerçekleştiriyor; ocak ayının rekor gününde, borsa 3,5 milyar yeni sipariş (veya iptal) kaydetti. Spekülatörler, yaklaşıok dörtte biri abd'den geliyor ve a hundred and twenty farklı coin ticareti yapmak için binance kullanıyor. Satışlar yaklaşık 2 hundred milyon abd dolarına ulaştı. Cz'nin ağustos ayında yarattığı sanal kripto para olan bnb, sahiplerine işlem ücretlerinde yüzde 50 indirim sağlıyor ve şimdi 1,three milyar dolarlıokay bir piyasa değerine sahip. şirketinin binance'deki hisseleri ve madeni paraları cz'yi yaklaşıokay iki milyar abd doları tutarında bir servete getiriyor.

Ancak cz, kripto para birimleriyle inanılmaz derecede zengin olan tek kişi değildir. İlk kez oluşturulan "forbes en zengin kripto yatırımcıları listesi" (belirli bir yanlışlık, konunun doğasından kaynaklanıyor) cz tarafından değil, chris larsen tarafından yönetiliyor. Uzun süredir teknoloji sahnesinde yer alan ve çadequate sayıda fintech uygulamasının kurucu ortağı olan larsen, ocak ayının başında kripto patlamasının zirvesinde 20 milyar dolarlıokay kendi servetini arayabildi. Five,2 milyar xrp'nin (ripple ağının tokenleri) değeri o zamandan beri yüzde sixty five düştü, ancak larsen üstteki yerini kaybetmedi.

Wormün dolaşımda yaklaşık 550 milyar abd doları değerinde yaklaşıokay 1.500 farklı kripto para birimi var. Bu, piyasanın 2017 başında sahip olduğu şeyin 31 katı. Bireysel para birimlerinin fiyatları çılgınca dalgalanmaya devam ederken, bitcoin zirvesine yaklaşık yüzde 50 kaybetti, blockchain temelli para birimlerinin burada kalacağı giderek daha açıokay hale geliyor. Dolayısıyla sanal varlıklar, oldukça değişken de olsa gerçek değere sahiptir. Talebin bir okayısmı karaborsa, vergiden kaçınma veya yaptırımları aşma arzusuyla besleniyor (bkz. Kuzey kore). Bununla birlikte, aynı zamanda, yeni teknolojiye ve devletlerden bağımsız olan ideolojik kripto para arzusuna karşı büyüokay bir coşku da var.

Dijital piyango kazananları, önceki balonlardan farklı: aynı zamanda anarşist, ütopik ve özgürlükçü olan kripto evreninin keyifsiz başlangıçları, ilginç bir yatırımcı grubunu cezbetti. Bunlar, kuruluşun muhaliflerinden ve cypherpunk'lardan, güçlü "madencilere" ve ileri görüşlü silikon vadisi yatırımcılarına kadar çeşitlilik gösteriyordu; "hodl" ("al ve tut" stratejisi için bitcoin argosu) uygulayan büyüokay bir falcılar kalabalığını unutmamak gerekir. Her altına hücumda olduğu gibi bu durumda da kürek ve tava satanların en zenginleri oldu. Kripto para birimleri için bunlar, klasik spekülasyondan daha fazla güvenlik sunan pazar yerleridir. Ancak hızlı para aynı zamanda dolandırıcıları ve hırsızları da çeker.

Mellon bankacılıok evreninin varisi matthew mellon, bu deneyimi ocak ayının başında yaşadı. Mellon, xrp'ye 2 milyon abd doları yatırım yapmıştı ve bunun değeri yaklaşıokay 1 milyar abd dolarına çıkmıştı. Cömert bir partinin ardından lüks l.  A. Evinin etrafında dolanan dört kişi buldu. İstenmeyen konuklar büyüokay olasılıkla xrp saklamasından sonra dört dizüstü bilgisayar ve iki akıllı telefon çaldı. Ancak başarılı olamadılar çünkü listemizdeki herkes varlıklarını nasıl güvence altına alacaklarını uzun zamandır biliyor. Mellon'un özel anahtarları, çgood enough çeşitli insanlar advertına ülke çapında güvenli bir şekilde dağıtılır. Ancak olay, kripto çılgınlığının diğer baloncuklarla karşıl.  A.ştırıldığında ne kadar tuhaf olduğunu gösteriyor.

Hype'ın en büyüok kazananlarını bulmak kolay değil. Sanal para birimleri neredeyse tamamen geleneksel finansal sistemin dışında bulunur ve sahipleri genellikle paranoyak gizlilik ve övünen davranış arasında gidip gelir. Binance bunun güzel bir örneğidir: şirketin genel merkezi yok, çalışanlar birkaç ülkeye dağılmış durumda ve cz'nin kendisi de başkaları kıyafetlerini değiştirdikçe yerini değiştiriyor. Cz, "yasal belirsizlik nedeniyle tek bir yere yerleşmek istemiyoruz" diyor. Bu arada, en son tayvan'da görüldü.

Ancak kripto para milyarderlerinin standartlarına göre cz hala normal. Eski çocuk yıldız brock pierce (diğerleri arasında "powerful geese" da görülüyor), johnny depp'in kaptan jack sparrow'u gibi yoksullar için giyiniyor ve partilerde balkonundan anlamlı konuşmalar yapması ile tanınıyor. Donald trump'ın eski baş stratejisti steve bannon'un yardımıyla pierce, çevrimiçi oyunlar için sanal okayılıçlar, zırhlar ve atlar üreten bir şirket kurmak için goldman sachs'tan 60 milyon dolar topladı. Ayrıca, kendileri ve pierce'ın reşit olmayan çocuklara yönelik cinsel istismarla suçlanmasının ardından dotcom begin-up'ının ortaklarıyla da düştü (pierce her zaman iddiaları reddetti ve asla mahkum edilmedi. Ancak, iş ortaklarından biri reşit olmayanları cinsel ilişkiden dolayı suçlu buldu. Sınırdan geçerek). Pierce erken "kripto oyununa" girdi ve bitcoin madenciliğine başladı. Daha sonra blok zinciri girişimlerini finanse etti ve düzinelerce i̇lk para teklifine (ico) yatırım yaptı. Her zaman hayır kurumuna 1 milyar dolar bağış yapmayı planladığında ısrar etse de, chooküz bu kadar parası olduğuna dair herhangi bir kanıt sunmadı.

Bu tür bir geçirimsizlik ve kripto para birimlerinin hipervolatilitesi göz önüne alındığında, bireysel kişilerin ilgili varlıklarını aralıklar halinde belirliyoruz. Bu, sahip olunan tahmini kripto para sayısına (bazı yatırımcılar kanıt sundu), kripto varlıklarının alım satımından elde edilen vergi sonrası karlara ve kripto şirketlerindeki hisse senetlerine dayanmaktadır. Zenginler listemizi beş gruba ayırdıokay: idealistler, “inşaatçılar” (inşaatla uğraşanlar), altyapı, fırsatçılar ve kuruluştaki yatırımcılar. Tasvir edilenlerin çoğu birden fazla gruba aittir.

Açıokayça görülüyor ki bazı insanları kaçırdıok ve bazı tahminler hedefi kaçırdı. Ancak 1982'de en zengin four hundred amerikalının ilk listesini yayınladığımızda bu daha az doğru değildi. O zamanlar çoğu kişi listeyi yayınlamamamız gerektiğini söyledi. Yine de yaptık. çünkü wormün hâlâ, görünmezde faaliyet gösteren süconsistent with imparatorluklar gün ışığına çıkarıldığında dünyanın daha iyi bir yer olduğuna inanıyoruz. Tıpkı kripto dünyasının i̇pek yolu'nun uyuşturucu tarafında oköhne başlangıcından evrildiği gibi, bu büyüklükteki varlıkların asla karanlıkta gizlenmesine izin verilmemelidir.

1. Chris larsen
Kripto varlıkları: 7,5 milyar - eight milyar dolar
Ripple'ın kurucu ortağı
Yaş: fifty seven yıl
Fırsatçı oluşturucu

Kripto para dünyasının en zengin kişisi chris larsen, stanford üniversitesi'nden mba derecesine sahip ve deneyimli bir silikon vadisi gazisi. Ocak ayı itibarıyla, larsen, ripple ağının tokenleri olan five,2 milyar xrp'ye sahip olan büyük çoğunluğunu oluşturan yaklaşık 20 milyar abd doları tutarında varlığa sahipti. Larsen, blok zinciri kullanan bankalar arasındaki uluslararası ödemeleri basitleştirmek için 2012 yılında jed mccaleb ile ripple'ı kurdu. şirketi dolaşımdaki 100 milyar xrp'nin sixty one milyarını kontrol ediyor. Forbes, sahip olduğu xrp'ye ve ripple'da sahip olduğu yüzde 17'ye (en son değerleme: 410 milyon dolar) dayanarak servetini tahmin ediyor. Ripple, 100'den fazla müşterisi arasında mitsubishi monetary, bank of the usa ve santander'i sayıyor.
Seri girişimci larsen, 1997'de çevrimiçi ipotek kredisi veren e-krediyi kurdu ve sekiz yıl sonra, en son değeri 1 milyar dolardan fazla olan eşler arası kredi veren prosper'ı kurdu. Ripple her şeyden önce spekülatif bir araç olmasına ve zirvesinden yüzde sixty five kaybetmiş olmasına rağmen, şimdi larsen tekrar hedefi bulmuş gibi görünüyor. Larsen, bir yıldan uzun bir süre önce şirketten emekli olmasına rağmen, forbes'a "yüzde one hundred ripple'a odaklanmaya ve takıma mümkün olan her şekilde backyardımcı olmaya" devam ettiğini söyledi. Rakamlar göz önüne alındığında, bunu yapmamak delilik olurdu.

2. Joseph lubin
Kripto varlıkları: 1 milyar dolar - five milyar dolar
Kurucu ortak ethereum, kurucu consensys
Yaş: fifty three yıl
Inşaatçı

Joseph lubin kariyerine yapay zeka ve robotik alanında başladı. Ethereum ağı için bir "girişim üretim stüdyosu" olarak faaliyet gösteren 600 kişilik bir şirket olan consensys'in kurucusu, daha sonra ticaret sistemlerini geliştirdiği, bir hedge fonu yönettiği ve varlıokay yönetiminde goldman sachs için çalıştığı finans sektöre geçti. Müzik yönetiminde çalıştığı jamaika'ya da okısa bir gezi yaptı.

Satoshi nakamoto'nun bitcoin hakkındaki teknik incelemesini okuduktan sonra, paylaşılan altyapı oluşturmak için blok zinciri teknolojisinde bir fırsat gördü. "dünyamız ve gezegenimiz için bir organizasyon ilkesine sahip olma" olasılığını fark etti. 2013 yılında, ethereum'un kurucu ortakları anthony di iorio ve vitalik buterin gibi toronto, kanada'dan gelen lubin, buterin'in ethereum için teknik incelemesini duydu. . Daha sonra buterin ile bir görüşme yaparak projeyi desteklemeye karar verdi. Söylentilere göre lubin, ethereum kitle satışının en büyüokay alıcılarından biri. Ayrıca consensys'in oluşumunu bitcoin servetiyle finanse etti ve yakın zamanda daha fazla büyüme için para toplamak için bazı ether-coins'lerini sattı.

Geleneksel işletmeler için güvenlik denetimleri, jeton lansmanları ve diğer hizmetleri sağlayan consensys'de çoğunluk hissesine sahiptir. Ekibi ayrıca gnosis, singular, ad-chain, grid + veya blockapps gibi kripto şirketlerinin kurulmasına yardımcı oluyor. İçerdekiler, lubin'in eterdeki en büyük tek yatırımcı olduğundan şüpheleniyor ve net değerinin 10 milyar abd doları olduğunu tahmin ediyor. Lubin, hisselerini kademeli olarak satması konusunda ısrar ediyor. Altın ortalamayı alıyoruz. 


3. Changpeng "cz" zhao
Kripto varlıkları: 1,1 milyar dolar - 2 milyar dolar
Ceo binance
Yaş: 41 yıl
Altyapı oluşturucu

Yedi ay önce binance bile yoktu ve o zamandan beri saniyede 1,4 milyon işlem yapabilen binance pazarının hızı yaklaşıok altı milyon kullanıcıyı cezbetti. Bu, binance'i dünyanın en büyük kripto para borsası yaptı. Cz olarak da bilinen kurucu changpeng zhao, "hiçbir merkezi olmayan borsa hacmimizi işleme koyamaz ve helloçbiri bizim kadar güvenli değildir" diyor. Piyasa bunu doğruluyor gibi görünüyor: temmuz ayındaki ico'dan bu yana binance tokenleri yaklaşık 10 sentten thirteen abd dolarına yükseldi ve piyasa kapitalizasyonunu 1,three milyar abd dolarına yükseltti. Mark zuckerberg ve steve jobs karışımı gibi her zaman siyah kapüşonlu giyen zhao, madeni paraların en büyüok payına sahip.

Cz, çin'in jiangsu kentinde doğdu. Her iki ebeveyn de eğitimde aktifti, baba, profesör ve entelektüel burjuvazi olarak kısa bir süre için sürgüne gönderildi. Aile, 1980'lerde, cz'nin mcdonald's'ta hamburger yaparak ve bir benzin istasyonunda gece vardiyalarında çalışarak gençken hane bütçesini tam anlamıyla yağladığı vancouver'a göç etti. Bilgisayar biliminden mezun olduktan sonra cz, bloomberg gibi tanınmış şirketler için tokyo ve big apple'ta ticaret sistemleri kurdu. 2005 yılında, komisyoncular için en hızlı yüksek frekanslı ticaret sistemlerinden biri olan fusion structures'ı başlatmak için şangay'a taşındı. Daha sonra 2013'te bitcoin'i duydu ve çeşitli kripto projelerini desteklemeye başladı. Nihayetinde, geleneksel finans kurumlarıyla bağlantı kurmaktan kaçınmak için fiat para birimleriyle işlem yapmaktan kaçınan kendi kripto borsasını kurmaya karar verdi. Geçen temmuz lansmanla olan zamanlaması mükemmeldi çünkü kripto yutturmacasını sonuna kadar yaşıyordu.

Four, five. Tyler ve cameron winklevoss
Kripto varlıklar: 900 milyon dolar - 1,1 milyar dolar (her biri)
Kurucu winklevoss capital
Yaş: 36 yaşında
Altyapı oluşturucu

İkizler tyler ve cameron winklevoss, amerikan iş dünyasındaki büyüokay geri dönüş hikayelerinden birini yazma yolundadır. Yıllarca, mark zuckerberg'in facebook'u kurmaya bağlı olduğu ayrıcalıklı sporcular olarak komik karakterler olarak resmedildiler. Winklevoss ikizleri, zuckerberg'i sosyal ağ fikrini onlardan çalmakla suçladı. Fb'a 65 milyon dolarlık hisse blokları ve nakit dava açtılar. Ancak 2012'de bitcoin'e yatırım yapmaya başladıklarında, süreç için fon ayırmak zorunda kaldılar, bu da facebook hisse senetleri yükseldikçe daha da alay konusu oldu.

Ancak eski olimpiyat okayürekçileri, 2013'ten 2015'e yüzde eighty'lik düşüş de dahil olmak üzere, tüm iniş ve çıokayışlar boyunca bitcoin tedariklerini sürdürdüler; daha ziyade, eter gibi para birimlerine daha da fazla para yatırıyorlar. Gemini ile, yatırımcıların dijital para birimlerini alıp satabilecekleri big apple'ta kazançlı bir takas borsası da kurdular. Platformu 2015'te açmadan önce, "winklevii" düzenleyicilerle özellikle yakın bir şekilde çalıştı. Cameron winklevoss trojan horseün "felsefemiz affetmek değil izin istemektir" diyor.

Bugün i̇kizler, abd vatandaşlarının kripto para birimlerini abd doları ile kolayca değiştirebilecekleri birkaç yerden biridir. Borsa şu anda günde 300 milyon dolarlık işlem gerçekleştiriyor. Değerleri muhtemelen ikizlerin kripto varlıklarını depolamanın değerini aşıyor. çünkü gemini, geleneksel bir finans şirketi olarak faaliyet göstermeleri için izin verildiğinde, kripto yatırım bankası element'in ceo'su stan miroshnik'in söylediği gibi, giriş önündeki son derece yüksek bir engelin üstesinden geldi. "bu aslında yıllar süren, yasaların yoğun olduğu bir süreçtir."

6. Matthew mellon
Kripto varlıkları: 900 milyon dolar - 1 milyar dolar
Bireysel yatırımcı
Yaş: fifty four yıl
Kuruluş fırsatçı

Amerika birleşik devletleri'nin en büyüokay bankacılıok imparatorluklarından birinin varisi ve cumhuriyetçi parti'nin maliye komitesinin eski başkanı olarak uzun süre uyuşturucu bağımlılığıyla savaştı. Bitcoin'e yatırım yapmaya başladığında arkadaşları ve ailesi bunun yine düzensiz bir saplantı olduğunu düşündü. Aslında, ikna edilmesine izin verdi ve birkaç yıl önce bir sürü bitcoin sattı.

Ancak daha sonra mellon, xrp'ye rastladı ve bu paraları satın almak için yaklaşıok 2 milyon dolar harcadı. Bankacılık sisteminde çalışan birkaç kripto para biriminden biri olduğu için ripple'ı sevdi. "kripto korkutucu ve kasvetlidir. Sahne abd karşıtı ”diyor mellon. Ama abd'yi seviyorum ve bankalardan yanayım. Bu yüzden ripple'a karar verdim. ”mellon'un xrp'leri şu anda yaklaşıokay bir milyar abd doları değerinde. Okayısa süre önce boşanmış, ayda a hundred and fifty.000 dolara kiraladığı los angeles'taki bir evde parti yapıyor. Bedavaya bir milyar dolar kazandım. Ama hak ettim çünkü doğru zamanda elimi kaldıran birkaç kişiden biriydim, ”diyor mellon. "ailem deli olduğumu düşündü - ama bunun bir home run olduğunu biliyordum."

7. Brian armstrong
Kripto varlıkları: 900 milyon dolar - 1 milyar dolar
Ceo coinbase
Yaş: 35 yaşında Altyapı

Bu gerçekten bir altına hücumsa, armstrong tavaları satarak iyi para kazanıyor. Coinbase'in kurucu ortağıdır, "sinir merkezi" ve abd kripto dünyasına en popüler giriş noktasıdır. 2012 yılında kurulan şirketin iki bölümü vardır: özel müşterilerin bir banka hesabı kullanarak bitcoin, bitcoin cash, ether ve litecoin satın alabildikleri bir aracı kurum; ve büyüokay tüccarların kripto para birimleri için emir verdikleri ve sattıkları bir borsa.

şirket büyüyen bazı acılarla boğuşuyordu. Abd vergi makamları ile temerrütler ve yasal anlaşmazlıklar olmuştur. çünkü abd hüokümetine bağlı yatırım gelirini belirlemek için müşteri belgelerinin yayınlanmasını başarıyla talep ettiler. Bununla birlikte, coinbase'in müşteri tabanı, nispeten yüksek ücretlere rağguys büyümeye devam etti. Ağustos ayında coinbase, 1,6 milyar abd doları değerinde bir finansman turunda yaklaşıokay 100 milyon abd doları para topladı. Grup, prestijli bir vc fonu olan greylock companions tarafından yönetildi. şirket, çalışanlarına hisse senedi opsiyonlarını satın almalarını teklif etti, ancak neredeyse hiçbir çalışan teklifi kabul etmedi (silikon vadisi'nde bu kesinlikle duyulmamış bir şey). Ancak akıllıca bir hamle olduğu ortaya çıktı, çünkü coinbase sadece bir ay sonra yatırımcılarına yıllık satışlarda yaklaşıok six hundred milyon dolar kazanacağını söyledi. Bitcoin çılgınlığı devam ederken coinbase, verto analytics'e göre four,three milyon tekil ziyaretçi ile en çgood enough indirilen iphone uygulaması oldu. Sonunda coinbase, 2017'de bir milyar abd doları civarında satış bile gerçekleştirdi.

Bununla birlikte, sektörün uzmanlarına göre schwab gibi finans devlerinin yaklaşıok yüzde forty'ına kıyasla yüzde 70 olan vergi öncesi marjlar daha da dikkat çekicidir. İşleme aşina olan birine göre coinbase hisseleri, ikincil piyasada yaklaşıok four,five milyar dolar değerinde işlem görüyordu. Ve şirketin daha da değerli olabileceğini iddia etmek zor değil. Armstrong yorum yapmak istemedi; bir coinbase sözcüsü forbes'a armstrong'un coinbase'deki hissesine dayanan tahminin tamamen yanlış olduğunu söyledi.

Eight. Matthew roszak
Kripto varlıkları: 900 milyon dolar - 1 milyar dolar
Kurucu ortak bloq, kurucu tally capital
Yaş: forty five yıl
İdealist kurucu

Roszak, terim henüz ortaya çıkmadan 2013 yılında ilk i̇lk para tekliflerine katıldı ve mastercoin, factom ve maidsafe gibi para birimleri satın aldı. Kripto dünyasında yaşamadan önce bir teknoloji girişimcisi olan roszak, "şanslıydım ve oraya oldukça erken geldim" diyor. Ayrıca silkroad fairness gibi şirketlerde ve özel sermaye alanında threat sermayesi yatırımcısı olarak çalıştı.

Bir meraklı olarak, 2013 yılında blockchain capital'in ilk fonu tally capital'e ortak oldu. Orada coinbase, kraken ve btcc gibi başarılı kripto borsaları da dahil olmak üzere 20 yeni işletmeye kendi parasını yatırdı. Ayrıca blockchain topluluğunda yaklaşık forty yemeğe sponsor oldu ve “insanların bu konular hakkında geniş bir daire içinde konuşmalarını sağlamak için biftek ve şaraba yüz binlerce abd doları harcadı. Benim en büyüokay rolüm erken olmam değil, kurduğum topluluk. ”bu arada, her zaman yeni hayranlar arıyor: hem richard branson hem de bill clinton'a ilk bitcoinlerini veren roszak'tı.

9. Anthony di iorio
Kripto varlıkları: 750 milyon dolar - 1 milyar dolar
Kurucu ortak ethereum, kurucu jaxx ve decentral
Yaş: 43 yıl
İdealist oportünist

Ethereum'un kurucularından anthony di iorio, "bitcoin'i hemen anladım" diyor. Toronto'da pazarlama eğitimi alan di iorio, 2000'li yıllarını teras kapıları ve jeotermal sondaj operasyonlarında uzmanlaşmış aile şirketini yöneterek geçirdi. Bununla birlikte, abd emlak give upüstrisini yok eden mali krize tanıok olduktan sonra, di iorio ne olduğunu anlamak için ekonomi okudu. Ekonomiyi yeniden düşünmenin yollarını arıyordum. Ve paranın anlamı hakkındaki tüm bu özgürlüokayçü düşünceler dahil, para kavramını anlamaya başladım. "

2012'de diğer inananları aramaya başladı ve toronto bitcoin toplantı grubunu kurdu. İlk etkinlikte ethereum'un kurucu dehası vitalik buterin ile tanıştı. Di iorio, diğer projelerden elde edilen birkaç yüz bin abd doları ile ethereum'un programlamasını finanse etti ve ayrıca gerekli yasal tavsiye için ödeme yaptı. Kendisini çeşitli blok zincirlerinin seçimi konusunda agnostik olarak tanımlıyor ve en azından qtum, vchain ve zcash olmak üzere çeşitli kripto varlıklara yatırım yaptı. Di iorio, "blockchain evreninde farklı dünyaların bir parçası olmayı seviyorum" diyor. Yatırım stratejisi karşılığını verdi: erken ve ilk büyümeden sonra karı yeni, gelecek vaat eden paralara yatırın.

10. Mustafa kemal
Kripto varlıkları: seven-hundred milyon dolar - 1 milyar dolar
Başkan bitcoin vakfı, danışman block.One
Yaş: 37 yil
İdealist kurucu

Aslen minnesota'lı olan pierce, şu anda oradaki gevşek vergi yasalarından yararlanmak için porto riko'da yaşıyor. Zamanının çoğunu los angeles'ta geçiriyor.

Pierce, kripto dünyasını eğlence ceaseüstrisi aracılığıyla keşfetti. Eski çocuk yıldız, dijital eğlence ağı adlı bir youtube öncüsü kurdu. Platform, dotcom balonu sırasında 88 milyon dolar topladı ve okısa bir süre sonra iflas etti. 2000'lerde, tutkulu oyuncu sanal varlıklar için en büyüok ticaret şirketlerinden biri olan internet gaming amusement'ı kurdu; bu şirket, international of warcraft gibi oyunlar oynamak ve orada öğeler kazanmak için çin'de binlerce kişiyi istihdam etti. Pierce daha sonra bu sanal öğeleri gerçek parayla dünya çapında milyonlarca video oyuncusuna sattı. Video oyunlarından elde edilen sanal varlıklardaki bu ticaret, onu ilk günlerde kripto para birimlerine yönlendirdi.

Pierce, bitcoin'in potansiyeli tarafından büyülendi ve şirketinden çgood enough sayıda fon ve kripto şirketi (mastercoin, blockchain capital, coinbase, ethereum veya tether gibi) kurmak için vazgeçti. Bununla birlikte, yıllar içinde çgood enough sayıda yasal davayla boğuşmak zorunda kaldı. Eski iş ortaklarından biri bir cinsel suçludan mahkum edildi ve pierce'ın kendisi de aynı davada benzer şeylerle suçlandı. Ancak beraat etti ve her türlü yanlışı şiddetle reddediyor. Pierce şimdi blok zincirinde özerk, merkezi olmayan bir topluluk için bir milyar abd doları bağış yapmak istiyor. Anayasa temelli topluluk bir hayır kurumu olarak kaydedilecek ve katılımcılara paralarını nasıl dağıtacakları konusunda oy hakkı verilecek. "hala para kazanıyor olacağım" diyor pierce. "bunun için endişelenmiyorum."

11. Michael novogratz
Kripto varlıkları: seven hundred milyon dolar - 1 milyar dolar
Ceo galaxy digital
Yaş: fifty three yıl
Kuruluş

Finansal krizden önce 2007'de forbes milyarderler listesi'nde yer alan tanınmış hedge fonu yöneticisi novogratz, saygın bir geri dönüş yaptı. 2013 yılında kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladı ve sadece kripto sahnesine odaklanmak için 2015 yılında fort yatırım grubu'ndan ayrıldı. Doğal olarak, novogratz kripto dünyasına bir tüccar olarak yaklaştı: "en çgood enough kazananlar, spekülatörün dna'sı olmayan şeye inananlardır" diyor. "ethereum hissemi 15 dolara satmasaydım, o zaman ne kadar para kazanacağımı bilmek bile istemiyorum." (ether kısa süre önce yaklaşıokay 1.000 abd dolarından işlem gördü, not). "böyle düşünürsen kendini öldürmen gerekir." novogratz mevcut yutturmacayı bir balon olarak adlandırmaktan çekinmiyor, ancak amacı mümkün olduğu kadar çadequate para kazanmak. Bu şu anda dijital okârının bir okısmını, kripto para birimlerine adanmış bir ticaret bankası olan en yeni hobisi galaxy digital'e yatırmak anlamına geliyor.

12. Brendan blumer
Kripto varlıkları: 600 milyon - 700 milyon dolar
Ceo block.One
Yaş: 31 yaşında
Inşaatçı

Hong kong'dan blumer, ethereum ile rekabet etmesi beklenen bir blockchain platformu olan eos.Io'yu geliştirdi. Blumer'e göre, işlem hızı yükseltilmeli, kullanım ücretleri ortadan kaldırılmalı ve açıokay kaynak toplulukları desteklenmelidir. "i̇nternet toplu, ölçeklenebilir ve güvensiz veri aktarımlarına olanak sağladıysa, blok zinciri toplu, ölçeklenebilir ve güvenli aktarımlara ve onunla birlikte gelen her şeye olanak tanır." pazar, blumer'in sözlerini takip eder, çünkü bir milyar abd dolarının üzerinde fonlama ile blumer'in token satışı oldu dünyanın en büyüğü. Ve platform yalnızca haziran ayında çevrimiçi olacak ve çıkarılan madalyonun bundan hiç fayda sağlayıp sağlamayacağı belli değil. Ancak hepsi bu kadar değil, çünkü eos madeni paralarının piyasa değeri geçen yıl 10,9 milyar abd dolarına yükseldi, en son eight,8 milyar abd dolarıydı. Blumer, altta yatan block.One şirketinin yaklaşık yüzde 15'ini elinde tutuyor.

Thirteen. Dan larimer
Kripto varlıkları: 600 milyon - 700 milyon dolar
Teknolojiden sorumlu başkan block.One
Yaş: 35 yaşında
Inşaatçı

Bilgisayar geliştiricisi dan larimer, aslında raytheon ve tor robotics gibi büyüokay şirketler için ulusal savunma projeleri, insansız hava araçları ve insansız araçlar üzerinde çalıştığı dev abd askeri kompleksinde küçüok bir dişiydi. Ancak 2007'de larimer bir varoluş krizi yaşadvertı. "yıkıcı silahlar geliştirmekten uzaklaşıp insanlara yaşam, özgürlük ve mülk sağlayan sistemler inşa etmeye geçmek istedim."

2013 yılında larimer, tek bir otorite yerine topluluğun kendisi tarafından yönetilen bir kripto borsası olan bitshares'ı başlattı. üç yıl sonra, 2016'da, blockchain tabanlı bir sosyal ağ fikrini gerçeğe dönüştürmek için steemit ile çalışmak üzere bit-stocks'dan ayrıldı. Kullanıcılar, içerik yayınlamak ve düzenlemek için jeton alır. Steemit'in steem adlı madeni parası da son zamanlarda önemli ölçüde değer kazandı, toplam piyasa değeri en son 1,four milyar abd dolarıydı. Larimer, block.One'ı başlatmak için brendan blumer ile birlikte çalıştı.

14. Valery vavilov
Kripto varlıkları: 500 milyon dolar - seven hundred milyon dolar
Ceo bitfury
Yaş: 38 yaşındayım
Oluşturucu altyapısı

Letonya'da büyüyen vavilov, sovyetler birliği'nin dağılmasının ardından travma geçirdi. “o zamanlar kelimenin tam anlamıyla her şeyimizi kaybettik. Para kağıt oldu. Patentler tüm değerini yitirdi. ”bu deneyim düşüncesini şekillendirdi. Vavilov'a göre merkezi olmayan sistemler, insanların mallarını her zaman geri alabilecekleri şekilde tasarlanmalıdır.

2011 yılında karmaşıok matematik problemlerini çözmek için bitcoins bilgisayarları kullanan ve böylece blok zincirine yeni bloklar ekleyen bir begin-up olan bitfury'yi kurdu; karşılığında bitcoin var. Dört yıl boyunca dışarıdan sermaye toplamakta büyüokay zorluklar yaşadı. Vavilov, “çok az yatırımcı teknolojiye inanıyordu” diyor. İşini yaklaşıokay 30 $ fiyatla finanse etmek için bitcoin sattı. Bitfury toplamda yaklaşıokay 800.000 bitcoin üretti. Four hundred çalışanı olan amsterdam merkezli şirket, bitcoin patlaması için ihtiyaç duyduğu araçlarla da ilgileniyor. Bitfury'nin en büyük bitcoin madencilerinden biri olma rolüne ek olarak, bilgisayar çipleri gibi donanımlar ve yaklaşık 1 milyon dolara satılan mobil bitcoin madencilik makinesi olan blockbox adlı bir ürün de üretiyor. Bitfury, 2018'de yaklaşıok 400 milyon dolar kazanma yolunda ilerliyor.

15. Charles hoskinson
Kripto varlıkları: 500 milyon dolar - six hundred milyon dolar
Ethereum'un kurucu ortağı, iohk
Yaş: 30 yıl
İnşaatçı fırsatçı

Ebeveynleri hoskinson'ın, nisan 2013'te bitcoin eğitim projesi adlı bir çevrimiçi okulu başlatmak için danışguy olarak işinden ayrıldığında deli olduğunu düşündü. Herkes deli olduğumu düşünüyordu. Ama ne yaptığımı tam olarak biliyordum. ”akıllı ya da mutlu hoskinson, vitalik buterin ile bu okulda tanıştı ve ethereum'un sekiz orijinal kurucusundan biri oldu. Ancak kısa bir süre sonra projenin nasıl yapılandırılması gerektiği konusunda fikir ayrılıkları ortaya çıktı. "toplantı odasında bir tür kavga gibiydi." hoskinson threat sermayesini artworkırmak ve resmi bir yönetim yapısına sahip kar amacı gütmeyen bir şirket kurmak istiyordu. Buterin, ethereum'u kar amacı gütmeyen bir proje olarak sürdürmek ve yönetimi merkezi olmayan bir şekilde tutmak istedi.
Hoskinson, haziran 2014'te ethereum'dan ayrıldı.

Hoskinson, "oldukça okızgındım" diyor. Ancak ether sonunda 120 milyar dolara çıktı (piyasa değeri, no longer). Peki ne biliyordum? ”altı aylık bir aradan sonra, eski bir ethereum meslektaşı jeremy wood ona yaklaştı. Timber, hoskinson ile şirketler, devlet kurumları ve akademik kurumlar için kripto para birimleri ve blok zincirleri inşa eden bir mühendislik şirketi olan iohk adlı yeni bir proje başlatmak istedi. "projeye birkaç yüz bin abd doları koyduk - ve hızla kripto para birimlerinin inşası için sözleşmeler almaya başladık." tüm satışlarını bitcoin biçiminde aldıktan sonra, iohk patlama sırasında altın bir burun kazandı. Değer. "sonra kripto piyasaları patladığında, tasfiye etmeye karar verdik." hoskinson tam olarak ne zaman sattıklarını söylemeyi reddediyor. "maliyetlerimizle karşılaştırıldığında, her halükarda iohk'yi onlarca yıl çalıştırmaya devam edebiliriz." bu arada, iohk'nın ana projesi, ada kripto para birimini barındıran halka açıok bir blok zinciri ve akıllı sözleşme platformu olan cardano. Sixteen milyar dolarla ada, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük beşinci kripto para birimidir. Iohk'nın yalnızca ada'daki konumu yaklaşıokay 1 milyar abd doları değerindedir. Iohk ayrıca 3 milyar dolarlıok piyasa değeri ile ethereum traditional'e ev sahipliği yapıyor.

16. Brad garlinghouse
Kripto varlıkları: 400 milyon - 500 milyon dolar
Ceo ripple
Yaş: forty seven yaşındayım
Inşaatçı

Harvard'da mba yapan garlinghouse, kusursuz bir teknik özgeçmişe sahip: hightail'in ceo'su (eski advertıyla yousendit), aol'de tüketici uygulamaları başkanı ve yahoo'da kıdemli başkan backyardımcısı. Ripple ceo'su olarak garlinghouse, şirketin yüzde 6,three'üne sahip, ancak bu yüzden listemizde değil. çünkü ripple şirketi yaklaşık ninety five milyar abd doları değerinde sixty one.3 milyar xrp'ye sahip olmasına rağmen, vc yatırımcıları şirkete "sadece" 410 milyon abd doları değer veriyor. Bu listedeki pek çok platform operatörü gibi, garlinghouse'un serveti, bize "dokuz basamaklı dolar" olarak onaylanan xrp paralarının kişisel mülkiyetinden geliyor.

17. Barry silbert
Kripto varlıkları: 400 milyon - 500 milyon dolar
Ceo dijital para grubu
Yaş: 41 yıl
İnşaatçı kuruluşu

Barry silbert, ticareti zor varlıklar için kurduğu bir borsa olan secondmarket için wall road'te tanındı, özellikle tek boynuzlu atlar çağında öne çıkan teknoloji şirketlerinde hisseler. Secondmarket'i 2015 yılında nasdaq teknoloji borsasına sattığında, silbert zaten bir sonraki büyüok şey üzerinde çalışıyordu: virtual foreign money organization. Silver'ın şirketi üç alandan oluşuyor: i̇lki, coinbase ve ripple gibi önemli kripto projelerine yatırım yapan bir threat sermayesi kolu. şirket ayrıca dijital para birimleri hakkında spekülasyon yaparak ve şirketleri ve fonları yöneterek kripto para kazanıyor. üçüncüsü, dijital para birimi grubu, dijital para birimlerine odaklanan bir medya şirketi olan coindesk'i içeriyor.

18. Vitalik buterin
Kripto varlıkları: four hundred milyon - 500 milyon dolar
Kurucu ethereum
Yaş: 24 yaşında
İnşaatçı idealist

Yalın, ortalama, sarışın ve mavi gözlü ethereum'un kurucusu buterin, muhtemelen kripto dünyasının en ünlü yüzü. Gençken bitcoin mag'i kurdu, peter thiel'den burs almak için çalışmalarını bıraktı ve daha sonra dünyayı sadece bitcoin'leriyle gezdi. Bu gezilerde bitcoin'in dezavantajlarını düşünmeye başladı. Bitcoin gibi bir para birimi yerine karmaşıokay finansal araçlar için açıokay kaynaklı bir platform öngören ethereum için whitepaper'ı yazdı. Birkaç yüz milyar dolarlıokay piyasa değeri daha sonra ethereum, çoğu geliştiricinin birlikte çalıştığı blockchain topluluğudur. Ancak ütopik vizyonların yalnızca avantajları yoktur: buterin, tüm eter rezervlerinin yalnızca yaklaşık yüzde zero,four'üne sahiptir. Buterin, "pek çgood enough insan, kripto para birimlerinin beraberinde getirdiği servet dağılımının tadını çıkarıyor ve yeni teknoloji güçlendirilirken eski paranın gücünü kaybettiğini düşünüyor" diyor. "ancak kripto dünyasındaki insanların bankacılık sektöründe çalışanlardan daha iyi olduğundan şüpheliyim."

19. Tim draper
Kripto varlıkları: 350 milyon dolar - 500 milyon dolar
Kurucu draper buddies
Yaş: 59 yıl
Kuruluş idealisti

Tanınmış silikon vadisi yatırımcısı draper, aldatmacadan önce bile bir bitcoin hayranıydı. Uzun zamandır dijital para birimleri hakkında düşünüyordu; bitcoin göründüğünde, draper hemen içeri girdi. 6 $ fiyatına 250.000 $ yatırım yaptı, ancak 2014 yılında mt. Gox çevrimiçi alışverişi çöktüğünde hepsini kaybetti. Ancak draper caydırılamadı ve 32.000 bitcoin'i 20 milyon dolara satın aldı - ve o zamandan beri forty jetona daha yatırım yaptı. Ancak draper, forbes'un kripto varlıklarına ilişkinfolk tahminini reddediyor.

20. Tune chi-hyung
Kripto varlıkları: 350 milyon dolar - 500 milyon dolar
Upbit'in kurucusu ceo dunamu
Yaş: 38 yaşındayım
Altyapı

Tune chi-hyung'un upbit'inin güney kore'nin en büyüokay kripto borsası olması sadece dört ay sürdü. ülke, günde 4,7 milyar abd doları ile dünya çapında en yüksek işlem hacmine sahip pazarlardan biridir.