Evde Gitar Akordu Nasıl Yapılır?

Gitar çalmak zaman zaman hepimizin hayallerini süslemiştir.

Evde Gitar Akordu Nasıl Yapılır?
Evde Gitar Akordu Nasıl Yapılır?

Gitar çalmak zaman zaman hepimizin hayallerini süslemiştir. Özellikle lise - üniversite çağlarımızda gitar öğrenmeye hevesleniriz. Bir kısmımız büyük hayallerle satın aldığı gitarını rafa kaldırırken bir kısmımız evde kendi kendine mükemmel bir şekilde gitar çalmayı öğrenir.
Peki, evde gitar akordu nasıl yapılır?
Evde gitar akordu yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Bunun için iki farklı yoldan söz edebilir. Bu yollardan hangisini tercih etmek istediğiniz tamamen müzik kulağınızın ne kadar kuvvetli olduğuna göre size ait bir karardır.

Evde Gitar Akordu Nasıl Yapılır?


La Düdüğü
İlk seçenek müzik kulağına güvenen gitaristlerimiz için. La düdüğünü çalarak ilk telden gitarınızı akort etmeye başlayabilirsiniz. Ardından diğer tellerin de eşleniklerindeki sesler ile tüm gitarın akordunu yapabilirsiniz.
Mobil Uygulama
Mobil uygulamaları kullanarak da gitarınızı akort edebilirsiniz. Bunun için sessiz bir ortama ihtiyacınız var. Uygulamalar üzerinde yer alan renkler size doğru sese ulaştığınızda yeşil ışık yakarak haber verecektir. 
Birçok farklı uygulama bu şekilde gitar akortu yapmanıza yardım etmektedir. Her uygulamanın renk sistemi farklı olabilir.