Google Gmail Logosunda Değişikliğe gitti - Google Workspace = G Suite Platformunda Yeni bir Markalaşma

Google, ikonik Gmail zarf logosunu, diğer Google ürünleriyle çok daha uyumlu bir tasarımla değiştiriyor. Yeni Gmail logosu artık Google'ın ana mavi, kırmızı, sarı ve yeşil marka renklerinden yapılmış bir M'dir.

Yeni Gmail logosu
1 / 4

1. Yeni Gmail logosu

Google, ikonik Gmail zarf logosunu, diğer Google ürünleriyle çok daha uyumlu bir tasarımla değiştiriyor. Yeni Gmail logosu artık Google'ın ana mavi, kırmızı, sarı ve yeşil marka renklerinden yapılmış bir M'dir. Google'ın kendisi, Google Haritalar, Google Fotoğraflar, Chrome ve daha pek çok Google ürünü için benzer logolarla daha yakından eşleşir. Zarf artık yok.

Fast Company , Google'ın M'yi tamamen kaldırmayı veya Gmail kırmızı rengini tamamen kaldırmayı düşündüğünü, ancak kullanıcı araştırma çalışmalarına katılan kişilerin değişikliklerden memnun olmadığını bildirdi . Bununla birlikte, çalışmalar Google'ın, Gmail logosunun zarf kısmının kritik bir tasarım öğesi olmadığını fark etmesine yardımcı oldu ve ekibin M'yi korumayı ve Google'ın geleneksel renk paletini eklemeyi denemesini sağladı.

Next