Grinin Elli Tonu Okuyan Genç Kızlar - Grinin Elli Tonu ile ilgili bilinmeyenler

Genç kızınızın EL James'in esaret üçlemesi Grinin Elli Tonu kitabını okumasına izin verir misiniz? Benim için cevap kolay. Washington Eyaletinde geçen kitaplar bize bakire üniversite öğrencisi Anastasia Steele ile inanılmaz derecede yakışıklı, multibilyoner Christian Gray arasındaki aşk hikayesini anlatıyor.

Grinin Elli Tonu Okuyan Genç Kızlar - Grinin Elli Tonu ile ilgili bilinmeyenler
Grinin Elli Tonu

Genç kızınızın EL James'in esaret üçlemesi Grinin Elli Tonu kitabını okumasına izin verir misiniz? Benim için cevap kolay. Kızım 8 yaşında ve pranga ve sadomazoşizm gibi kelimeleri anlayabilmekten çok uzak. Ancak dünyayı kasıp kavuran kitaplar ve Hollywood'un bunlardan yola çıkarak bir film çekmeye hazır olması birçok anne için adil bir sorudur. Yaparlar mı? Yapmalılar mı?

Ben gençken Judy Blume'un Forever kitabı banliyöde bir şok dalgası başlattı. Bekaretini kaybettiği için Catherine'in hikayesini anlattı. Milyar dolarlık bir şirketi yöneten bir S&M uzmanıyla değil, tatlı bir genç çocuk olan Michael ile İnternetten önce farklı zamanlarlardı ve Michael'ın üyesine "Ralph" adını vermesi, 8. sınıf öğrencilerinin etrafta gizli kopyalar geçirmesi için yeterliydi. okul.

Şanslıydım. Ebeveynlerim hevesli bir okuyucuydum - ve her yerde iyi bir çocuktum - otobüse arkadaşlarımla alışveriş merkezine götürdüğümde Waldenbooks'taki bebek bakıcılığı paramla hangi kitapları satın aldığımı fark etmediler bile. Okulda bir kopya alan ilk kızlardan biriydim. İyi olduğum için değil. O kadar saftım ki, Judy Blume tarafından yazılan bir kitabın Margaret veya Deenie hakkında başka bir hikaye anlamına geldiğini varsaydım. Oğlum şaşırdım!

Grinin Elli Tonu

Ve yine, bu internet öncesiydi ve konuşmanın başlaması biraz zaman aldı. Bu noktada kitabı okudum ve yatağının altına saklayabilmek için en yakın arkadaşım Donna'ya verdim. Annem muhtemelen buna razı olurdu. O havalı anneydi.

Sonsuza kadar bir şey. Grinin Elli Tonu bambaşka. 16 yaşındaki çocuklarına (köpek kulaklı) kopyalarını verecek çok kadın olduğunu sanmıyorum. Ama aynı zamanda saf değilim (artık) ve bu kızların hemen hemen her birinin yine de okuyacağını biliyorum. Nook'larından ve Kindles'larından geçecekler - çünkü artık yataklarının altına bir kitap saklamalarına gerek yok. Bunu Facebook ve Twitter'da tartışacaklar ve annelerinin bu tür şeyleri anlaması fikrine tiksinti içinde gözlerini devirecekler.

Ve Anneler rahat bir nefes alacak ve neler olduğunu bilmiyormuş gibi yapacaklar. Çünkü önemli olan şiltenin altına sakladığımız, yıpranmış Fifty Shades ciltsiz kitaplarımızın izini kaybetmemek.

Grinin Elli Tonu Grafiklerin Kontrolünde mi Kalacak Yoksa Sunuma Girecek mi?

Erotik üçleme, herkesin bahsettiği kitaptır. Washington Eyaletinde geçen kitaplar bize bakire üniversite öğrencisi Anastasia Steele ile inanılmaz derecede yakışıklı, multibilyoner Christian Gray arasındaki aşk hikayesini anlatıyor. Ama bu sıradan bir aşk hikayesi değil; Bay Gray'in karanlık, müstehcen bir yanı ve kırmızı bir acı odası, kablo bağları ve kırbaçlar içeren bir tarafı var. Kitap dünyayı fırtınaya kaptı ve şimdiden Birleşik Krallık'ta ve dünya çapında rekor satışlara ulaştı.

Şimdi, erotik romanlar yeni bir şey değil, insanlar Marquis de Sade'den beri sadomazoşizm hakkında yazıyorlar, ancak diziyi bu kadar yenilikçi kılan şey, bizim için sosyal olarak kabul edilebilir hale gelmesidir.

Satış rakamları yalan söylemez - kadınlar kitaplarında seks ister. Grinin Elli Tonu, kendi kendine yayınlanan bir e-kitap olarak aniden ortaya çıktı ve sadece birkaç ay sonra, art arda sekiz haftadan fazla bir süre boyunca bir numaralı sırayı elinde tutan listelerin zirvesine çıktı.

Grinin Elli Tonu

Aslında seksi üçleme sadece en çok satanlar değil, 1998'den beri tüm zaman listelerinde 11. sırada yer alıyor. Bu, Grinin Elli Tonu serisinin, Harry Potter, Açlık Oyunları ve Alacakaranlık serisinin ilham kaynağı olan kitabın.

Ancak, iki ay sonra ilk kez, bu Goliath'ın satışları, haftalarca artan satışlardan sonra ilk kez düştü. Elli kitabın satış rakamları 1,2 milyon dolar düştü -% 16'lık bir çığlık attı, ancak hafif düşüşe rağmen, kitaplar hala bir numaralı sırayı sıkıca tutuyor.

Peki kitaplar popülerliğini kaybediyor mu? Bu pek olası değil. Son yirmi yılın en çok satanlar listesinde Dan Brown'ın Melekleri ve Şeytanlarını yenmenin bir yolu olsa da, yeni yaz okumaları EL James'in kurduğu rekabete ayak uydurmakta zorlanıyor. Aslında, son birkaç aydaki toplam kitap satışlarının dörtte biri Fifty Shades serisinden olmuştur ve Fifty Shades of Grey kitaplarının önerilen film uyarlamasını çevreleyen tüm vızıltılarla birlikte, büyük bir artış bekleyebiliriz. kitapların satışı.

Satışlardaki gerilemeye rağmen, Grinin Elli Tonu yakın zamanda ortadan kalkmayacak. Geçici olarak teslim edilmek üzere dövüldükleri halde, yalnızca Grinin Elli Tonu serisinin satışlarının artmaya devam etmesini bekleyebiliriz.