İşle İlgili Depresyonla Nasıl Başa Çıkılır?

Çağımızın en büyük sorunlarından olan depresyondan çıkmanız birkaç tavsiye!

İşle İlgili Depresyonla Nasıl Başa Çıkılır?
depresyon

İşle ilgili depresyon gününüzü iyi geçirmenizi zorlaştırır.  Depresyon sizi yalnızmış gibi hissettirse de,aslında oldukça yaygın bir deneyimdir. Modern işgücünde, işçiler zorlu programları ve belirsizlik duygularını ele almaya çalıştıkça işle ilgili depresyon giderek artan bir endişe konusudur.

Neyse ki, daha mutlu bir iş hayatına sahip olabilmeniz için depresyonunuzla başa çıkma seçenekleriniz var.

İş değiştirmek gerçekten zor olabilir, bu nedenle mevcut işinizde sıkışmış hissedebilirsiniz. İşinize değer ve amaç vermek, bu konuda daha olumlu hissetmenize yardımcı olabilir.

Bir ev, yiyecek ve diğer ürünler için para ödemeniz gibi işinizin hayatınıza fayda sağladığı tüm yolları düşünün. Çoğu zaman, işte kontrolünüz yokmuş gibi hissettiğinizde işle ilgili depresyon oluşur.

Programınız esnek olmadığı, sesiniz duyulmadığı veya görevlerinizin bunaltıcı olduğu için üzgün olabilirsiniz. Neyi kontrol edemediğinizi düşünmek yerine sahip olduğunuz gücü kullanın.

Bağımsız olarak yapabileceğiniz görevlerin sahipliğini alın ve kişiliğinizin parçalarını işinize dahil edin. İşinizde yapabileceğiniz değişiklikler hakkında amirinizle konuşun.

Özellikle işinizde mutsuzsanız, işle ilgili depresyonunuzun üstesinden gelmek için amirinizin desteğine ihtiyacınız olabilir.