İzlenmesi Gereken En İyi Filmler - En iyi 100 Film

Mutlaka izlemeniz gereken en iyi 100 film ve izlenmesi gereken filmler ile seyir zevkinizi ve ufkunuzu en üst dereceye çıkartın.

1. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Stand By Me (Benimle Kal)

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Stand By Me (Benimle Kal)
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Stand By Me (Benimle Kal)

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler serisinin birinci filmi 1986 yapımı Stand By Me benimle kal yanımda ol filmi, Rob reiner'ın stephen king'in romanını uyarlaması vücut, gerçek dünyanın olduğu şeklinde heyecan verici ve yeterince korkutucu olduğunu bilen, coşku verici, dokunaklı bir serüven filmi. Hem de, çocukluk dostluğunun yoğunluğunu kutlarken, bu tür bağların geçişini nazikçe yas tutan, yeni gelen bir film. Bu nedenle, merkezi karakterinin aksine, asla eskimeyecek.

2. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Raging Bull

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Raging Bull
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Raging Bull

İzlenmesi gereken en iyi filmler serisi 2. önerimiz 1980 yapımı
Martin scorsese ve robert de niro birlikte filmleri boks biyopiklerinden daha iyi hale getirdiler, ancak bu filmlerden herhangi birinin de niro'nun burada kendi kendini yıkıcı pugilist jake la motta'dan daha çok çene bırakma performansına haiz bulunduğunu iddia etmek zor. Bununla birlikte beyaz perdenin en iyi atış dövüşlerinden bazılarını da içeriyor; scorsese'den önce, hiçbir yönetmenin kamerayı halka içine koymayı düşünmediğine inanmak zor ...

Raging Bull Filmini Şimdi Satın Al

3. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Amelie

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Amelie
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Amelie

İzlenmesi gereken en iyi filmler serimize harika bir film ile devam ediyoruz.

2001 yapımı Amelie
Jean-pierre jeunet'in güzel kaprisli paris rom-com'u sadece audrey tautou'da mükemmel iyi performans gösteren imp-kız kurşununu bulmuş olduğu için değil , bununla beraber sayısız reelüstü dokunuşları hakikaten de her vakit sihir bulunduğunu hissettiği için başarılı oldu. 

Amelie filmini Satın Al ve izle

4. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Titanic

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Titanic
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Titanic

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında hiç kuşkusuz Titanic mutlaka olması gerekiyor.

1997 yapımı Titanic
James cameron hiçbir şeyi yarı yarıya yapmıyor. Dünyanın en büyük kruvaziyer gemisinin 1912 batmasıyla alakalı filmi şimdiye kadar yapılmış en pahalıydı, zor ve aşırı çekimler yaşadı ve kariyer sonlanmış olan bir flop olduğu tahmin edildi. Ama tüm zamanların en başarılı filmlerinden biri olduğu ortaya çıktı (hem gişe hem de ödüller açısından) ve onu dünyanın kralı yaptı.

5. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Good Will Hunting

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Good Will Hunting
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Good Will Hunting

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında 1997 yapımı Good Will Hunting yer alıyor.
Genç aktör matt damon ve ben affleck'in en iyi özgün senaryo branşında oscar kazandığını hatırlıyor musun ? şimdi garip görünebilir, sadece damon ve affleck'in sıkıntılı bir matematik dehası (damon) ve alışılmadık danışmanı ( hem de oscar kazanan robin williams ) arasındaki samimi bir dostluk öyküsü de övgüyü hak etti. Zaten bu adamlara ne oldu? ...

6. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Arrival

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Arrival
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Arrival

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında 2016 yapımı Arrival 
Denis villeneuve'nin empatik, algıyı büken yabancı ziyaret dramı, dünya durdu gününün özenle hazırlanmış modern bir yeniden çalışmasıdır - dünya dışı dünyalar harbiden başka bir dünya ve dil engeli olan gökyüzü yüksek engelleri var. Aleni görüşlü bildirişimin, çok farklı görünenlerle ortak yönlerimizi ayrım etmemizi sağladığı bildiriıyla, bu sorunlı zamanlar için harbiden zorlayıcı bir izlenim şeklinde geliyor.

7. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Lost In Translation

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Lost In Translation
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Lost In Translation

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Lost In Translation yer alıyor.

Sofia coppola'nın ikinci filmi, çok yabancı bir ülkede ve çok farklı bir ülkede olmanın alçakgönüllü, hayalperest şaşkınlığıyla, kayıtsız kolej mezunu scarlett johansson ve hayat giymiş aktör bill murray arasındaki merkezi romantizmin yerini alan nihai jet lag filmi. Saat dilimi. Ve sonunda ona ne fsıcaklıkldadığını hala bilmiyoruz.

Lost In Translation İzle Satın Al

8. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Princess Bride

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Princess Bride
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Princess Bride

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında 1987 yapımı The Princess Bride yer alıyor.


Yönetmen rob reiner ve yazar william goldman'ın duygusal masal öykülerinin şefkatli geçmişi. Sadece beyaz perdenin en efsunk kılıç dövüşlerinden birini ya da en keyifli düşünce savaşlarından birini değil, bununla beraber anlatıcı peter falk'ın torunundan ( fred savage ) kesintiler geçirdiği hasta bir hikaye anlatımı çerçeveleme cihazına da sahip. Eylemi duraklatabilir ve geri sarabilir.

9. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Terminator

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Terminator
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Terminator

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Terminator yer alıyor.

Vakit yolculuğu ve araba kovalamacaları ve atışları olan bir cyborg içerir, sadece james cameron'un ilk müsait filmimizde (yani uçan piranalar içermez) tamamı acımasız bir katil korku resminin kanla kaplı endoskeletonu çevresinde paketlenmiştir. Sonuçta , cadılar bayramı michael myers'ın yükseltilmiş bir sürümü değilse , schwarzenegger'in uzi-9mm-toting terminator nedir?

The Terminator izle satın al

10. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Prestige

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Prestige
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Prestige

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Prestige yer alıyor. diğer filmler için benzer filmler sayfasına bakınız

2006
Christopher Nolan'ın son 'küçük' filmi , 19. yüzyılın sonlarında Londra'da sahne sihirbazlarını ( Hugh Jackman ve Christian Bale ) savaşmakla ilgiliydi , ancak gizli bir bilimkurgudan daha az bir dönem gerilimiydi. Bazı açılardan, onun film yapım felsefesi için bir metafor olarak da görülebilir: büyüyü pratik tutun, hilelerinizi nasıl yaptığınızdan vazgeçmeyin ve 'gerçek' sihirden (yani CGI) uzak durun. 

The Prestige Satın Al İzle

11. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: No Country For Old Men

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: No Country For Old Men
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: No Country For Old Men

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında No Country For Old Men yer alıyor.

Coen kardeşlerin Cormac McCarthy uyarlaması gerginlik yaratan, 1980 Teksaslı bir kovalamaca filmi, ki bu da düşünceli bir şekilde soruyu düşünüyor: iyi insanlar muhtemelen bir bok dünyasıyla nasıl başa çıkabilir? Ayrıca Javier Bardem'in harika bir kötü adam yaptığını ortaya çıkardı ; No Country'in soğukkanlı suikastçısı Anton Chigurh'u oynadığı için Hollywood onu kötü adam yapmayı bırakamaz.

12. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Shaun Of The Dead

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Shaun Of The Dead
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Shaun Of The Dead

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Shaun Of The Dead yer alıyor.

Yıl:2004
Serbest bırakılmadan önce, Aralıklı olacağını düşündüğünüz için affedilmiş olabilirsiniz: Film. Ancak Edgar Wright , Simon Pegg ve Nick Frost'un ilk özelliği gerçekten bağımsız: uygun komik komedinin ve ciddi bir şekilde ürkütücü undead-korku'nun anlayışlı bir karışımı, zombi filminin dirilişinde büyük rol oynadık. Şimdi hala eğleniyorum.

13. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Exorcist

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Exorcist
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Exorcist

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Exorcist yer alıyor.

1973
William Friedkin'in 12 yaşında bir kızın bir iblis tarafından sahip olduğu korku şaheseri, bezelye çorbası kusması, baş dönmesi ve haç istismarı anlarıyla bir şok edici (iyi anlamda) olarak bilinir. en düzenli olarak belirtilen. Ancak bu kadar derinlemesine soğumasının nedeni, rahatsız edici atmosferini bu kadar ustaca ve tutarlı bir şekilde sürdürme ve inşa etme şeklidir.

14. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Predator

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Predator

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Predator yer alıyor.

1987 yapımı film aksiyon dolu
Ustaca bir bilim-kurgu ayarı olan, misyoner bir adam. Yürüyüşte dünyanın en kötü eşeklerine sahip olduğunuzda, uzay korkusu ve omuza monte lazer topu ile galaksiler arası bir avcı tarafından takip edilmemeleri kaba olurdu. “Sen tek çirkin bir annesin ...” Asla daha doğru bir kelime…

15. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Indiana Jones And The Last Crusade

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Indiana Jones And The Last Crusade
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Indiana Jones And The Last Crusade

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında  Indiana Jones And The Last Crusade yer alıyor.

1989 yapımı
verdiniz ... akıllıca. Harrison Ford ve Sean Connery arasında sadece 12 yıllık bir fark olabilir , ancak titiz bir baba ve oğlu oynamak için iki daha iyi aktörün hayalperest, Nazi-dayak, efsanevi gizemli bir turda hayal etmek zor. Sonuçta, Spielberg / Lucas'ın kendi James Bond versiyonuna sahipsiniz ... Ve orijinal Bond'un kendisi.

16. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Léon

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Léon
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Léon

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Léon yer alıyor. Küçük korkusuz kızın neler yaptığını mutlaka bakmanız gerekiyor.

1994 yapımı 
Bazı yönlerden Luc Besson'un ilk İngilizce filmi manevi bir dönüştü: sonuçta, Jean Reno'nun isimsiz hitmanı sadece Nikita'nın Victor The Cleaner ismini değiştirip etmedi mi? Tabii ki, en büyük gücü, monosyllabic katil ile ilişkisi gerçekten etkileyen ve kabul edilebilirliğin sağ tarafında kalan 12 yaşındaki Mathilda gibi parlak, kariyer yaratan bir performans sunan Natalie Portman'da.

17. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Rocky

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Rocky
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Rocky

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Rocky yer alıyor.

John g. Avildsen'in boks draması, underdog spor filmlerinin ne artı ultra. Ancak kazanmanın en önemli şey olmadığını (mesafeye gitmeniz gerektiğini) kanıtlamakla kalmaz, bununla beraber sylvester stallone'un bu kadar ikna edici ve duygusal olarak emici bir karakter yaratmasını sağladı , nerede ise 40 yıl sonrasında filmlerde görünmeye devam ediyor.

18. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: True Romance

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: True Romance
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: True Romance

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında True Romance yer alıyor.

Tony Scott'ın Quentin Tarantino'nun senaryosunu ele alması , kokain aromalı cikletin sinematik eşdeğeri gibi çıktı: sarhoş edici şiddet içeren bir tekme olan parlak, lezzetli bir şekerleme. Ayrıca destekleyici kadrosuna muazzam büyük isimler verdi. Samuel L.Jackson , Christopher Walken , Gary Oldman , Brad Pitt , Val Kilmer , Dennis Hopper … Artı Patricia Arquette'le acımasız bir savaşta yer alan Sopranos öncesi James Gandolfini . Vay canına. Empire'ın True Romance adlı incelemesini okuyun Filmi buradan satın alın

True Romance İzle Satın Al

19. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Some Like It Hot

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Some Like It Hot
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Some Like It Hot

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Some Like It Hot  yer alıyor.

1959 Billy Wilder'ın yeteneğinin büyüklüğü hakkında çok şey söylüyor, hap eklenmiş Marilyn Monroe ile bildirdiği korkunç bir çekim deneyimi yaşadı ve tartışmasız en iyi performansını gösteren bir filme dönüştürdü. kendi en iyi özellikleri. Bu çapraz giyinme kapari de tarihin en büyük son satırında olması gereken şeylere sahiptir: "Peki, kimse mükemmel değil"… Empire'ın Some Like It Hot'ın incelemesini okuyun Filmi buradan satın alın

20. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Social Network

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Social Network
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Social Network

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Social Network yer alıyor.

2010
Ya da Ben Zuckerberg'e gideceğim. Jesse Eisenberg tarafından über-acımasız bir ultra inek olarak tasvir edilen Facebook kurucusunun, büyüdüğünüz şeylerden daha az gül kokan David Fincher'in sosyal medya dramasından çıktığını söylemek doğru . Ama ustaca harika bir dram. öykünün merkezi paradoksundan (insanları çevrimiçi olmayan bir servet edinen bir adam) fevkalade sulu bir etki için sömüren senaryo yazarı Aaron Sorkin tarafından sunulmuş güzel bir film.

21. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Spirited Away

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Spirited Away
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Spirited Away

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Spirited Away yer alıyor. 2001 Disney filmlerinde yetiştirilen bir Batı dünyası için Spirited Away, saf, kesilmemiş Studio Ghibli'nin hızla değişen bir değişimiydi.

Hamamlarda, Şinto folklorunun ruhlarında ve iyi ve kötülüğün kesin ayrımları olmadan ahlakı ele alan Hayao Miyazaki'nin büyük crossover vuruşu belirgin bir şekilde Japoncadır. Anlatı yayı ve karakterleri, ürkütücü, anlaşılmaz No-Face'ten antagonist hamam sahibi olan Yubaba'ya kadar daha geleneksel İngiliz ve Amerikan animasyonlarından oldukça farklı hissediyor. Ancak bu da bağlantı kurmasının önemli bir nedeni - Spirited Away'e erişilebilir, ancak bununla ilgili hiçbir şey sulanmadı. Tabii ki, tamamen güzel - sınırsız derecede yaratıcı, muhteşem renklerle dolu ve Joe Hisaishi tarafından çarpıcı bir şekilde puanlandı. Kültürel özgüllük arasında genç kahraman Chihiro'da yeni bir evrensellik var. ebeveynleri domuzlara dönüştüğünde, becerikliliğini ve ruh dünyasından özgürlüğünü kazanmak için erkek-ejderha-ruhu Haku ile olan dostluğunu kullanarak kendini savunmaya zorlandı. Studio Ghibli'yi ve genel olarak anime'yi ana akım Batı izleyicilerine getiren film

22. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Captain America: Civil War

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Captain America: Civil War
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Captain America: Civil War

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Captain America: Civil War yer alıyor.

2016 yapımı efsane film
Üçüncü "solo" Cap gezisi hem kalabalık kalabalığı memnun etti (tüm havaalanı savaşı ve Tom Holland'ın Örümcek Adamının tanıtımı ile ) hem de süper kahramanlarını yükselen inandırıcı bir jeopolitik bağlama yerleştirerek cesurca zeki olmayı başardı. geçerli bir ahlaki sorun: Böyle büyük bir gücün konuşlandırılmasından kim sorumlu olmalıdır?

23. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Oldboy

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Oldboy
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Oldboy

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Oldboy  yer alıyor.

2003 yapımı
Chan-wook Park'ın intikam draması başkent Eeek ile ekstremite yapıyor. 15 yıl boyunca işkence mi? Kontrol. Çekiç kullanan şiddet? Kontrol. Ensest? Kontrol. Canlı ahtapot yemek? Kontrol et, kontrol et, kıkırdama. Ama asla kitle hissetmiyor. Her şey lezzetli karanlık ve şık bir şekilde yürütülen yolculuğun bir parçası.

24. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Toy Story

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Toy Story
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Toy Story

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Toy Story yer alıyor.

1995
Tüm CG-animasyon devrimini (daha iyi ya da daha kötüsü için) başlatmış olabilir, ancak Pixar'ın ilk özelliğini sinemanın en büyük hazinelerinden biri haline getiren bir zamanlar yeni görsel ortam değil. İpucu başlığında: arkadaşlık, aşk, terk edilme korkusu, işyeri politikası ve öz kimlik hakkında mükemmel biçimlendirilmiş bir hikaye. Sizi güldürebilme kabiliyeti azalmış olsa da...

25. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: A Clockwork Orange

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: A Clockwork Orange
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: A Clockwork Orange

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında A Clockwork Orange yer alıyor.

1971 Stanley Kubrick'in Anthony Burgess'in şiddet ve özgür irade konusundaki distopik arabuluculuğunun pop-art görselleştirmesini
çevreleyen tartışmalar uzun zamandan beri azalmış olabilir, ancak film daha az güçlü değil. Özellikle bir sinemanın en derin üzücü olan "Singin 'In The Rain" dizisi. 

26. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Fargo

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Fargo
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Fargo

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Fargo yer alıyor.

1996
Joel ve Ethan Coen'in karlı suç komedisi, 'saçmalık suçlu' alt türünün en iyi örneğidir, bize haksızlık yapanların çok nadiren kaygan, profesyonel tipler ve daha çok ya beceriksiz ya da sadece kanatlı olan insanlar olduğunu hatırlatır. Ama elbette, parlaklığı tanık olduğu dehşetten zarar görmeyen Frances McDormand'ın Marge formunda çok iyi bir kalbe sahip .

27. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Mulholland Dr.

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Mulholland Dr.
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Mulholland Dr.

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Mulholland Dr. yer alıyor.

2001
David Lynch , Hollywood ile adını verdiği yol kadar bükülmüş bir gizemli masalda karıştırırken Tinseltown'u hem Dream Factory hem de Nightmares bölgesi olarak sunuyor. Ayrıca Naomi Watts'ı haritaya koydu ; seçmeler sahnesi 16 yıl önceki gibi çarpıcı.

28. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Seven Samurai

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Seven Samurai
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Seven Samurai

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında  Seven Samurai yer alıyor.

1954
O kadar güzel bir film, iki kez yeniden tasarladılar - Muhteşem Yedi olarak , sonra Yıldızların Ötesinde Savaş olarak . Ya da dört kez, tartışmasız - Bir Böceğin Yaşamını ve Muhteşem Yedi'nin tekrarını sayarsanız . Avengers Assemble'ın da bir versiyon olduğunu da söyleyebilirsiniz . Mesele şu: Akira Kurosawa'nın , bir köyü haydutlardan kurtarmak için bir araya gelen rengarenk bir savaşçı çetesi hakkındaki epik, 16. yüzyıldan kalma dramı daha etkili olamazdı. Sinema onsuz aynı olmazdı.

29. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Rear Window

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Rear Window
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Rear Window

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Rear Window yer alıyor.

1954
Fotoğrafçı LB Jeffries ( James Stewart ) kırık bir bacakla hastalık izninde. Gözyaşlarına sıkıldı, bu yüzden komşularını gözetlemeye başladı. Sonra bir cinayete tanık olur. Yoksa yapar mı? Alfred Hitchcock , bir öncülün bir mantarını alıp eşsiz bir gerilim filmine nasıl çevireceğini gerçekten biliyordu (bu yüzden ona Suspense Efendisi adını verdiler), ancak Arka Pencere de şaşırtıcı bir set yapımı için övgüyü hak ediyor: tüm Greenwich Köyü avlusu inşa edildi tüm yağmurun üstesinden gelebilecek bir drenaj sistemi ile birlikte Paramount Studios'ta.

30. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Hot Fuzz

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Hot Fuzz
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Hot Fuzz

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Hot Fuzz yer alıyor.

2007
Wright, Pegg ve Frost'un büyük Amerikan polis filmlerine verdiği övgü sadece büyük bir su dışı balık komedisi değil, İngiltere'deki en sıkıcı yere yüksek başarılı Londra polisi Nick Angel'ı (Pegg) gönderiyor (ya da öylesine ) görünüyor. Aynı zamanda, uykulu bir İngiliz küçük kasaba ortamında spot bomba, Bayhem tarzı aksiyonu yürütmenin komik her damla damla sıkmak için yönetir 

31. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Lion King

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler:  The Lion King
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Lion King

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında  The Lion King yer alıyor.

Kendini bile yenen, bu listedeki en üst düzey animasyon filmi . Çok şaşırmamalıyız - bu, Disney'in en güzel render filmlerinden biri, Hayvan Krallığı'ndaki hanedanlı bir hantallık hikayesi, çekici şarkılar ve hala bir çocuk filmindeki en üzücü ölüm sahnelerinden biri ...

32. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Singin' In The Rain

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Singin' In The Rain
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Singin' In The Rain

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Singin' In The Rain yer alıyor.

1952
Da Moofies'in neşeli, canlı bir Technicolor kutlaması, her DVD ve Blu-ray koleksiyonunda yer alan bir yasa olmalı. Yine de sadece Hollywood'un kendini sevme egzersizi değil. Yıldız Don Lockwood olarak Gene Kelly , film endüstrisinin büyük düşkünlüğüne dair bir öfke duygusu getiriyor ve bu da onu nazik bir işemek haline getiriyor.

Singin' In The Rain Filmini Satın Al İzle

33. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Ghostbusters

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Ghostbusters
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Ghostbusters

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Ghostbusters yer alıyor.

1984
Yüksek kavramlı komediler gittikçe, Ghostbusters olumlu stratosferik - şeytani bir saldırı hikayesi… tıkaçlarla! Ve büyük bir kahkaha sunma fırsatını asla ihmal etmezken, bu konseptten fantastik bir doğaüstü maceraya girmeyi başarıyor; ya da ters yönde, zaniliğin arsa tutarlılığını yutmasına izin verir. Ray Parker Jr haklıydı. Bustin gerçekten bizi iyi hissettirdi.

34. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Memento

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Memento
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Memento

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Memento  yer alıyor.

2000
Christopher Nolan (kardeşi Jonah ile birlikte) izleyicilerinin oturup son ayrıntılarına dikkat etmeyi cesaretlendiren intikam yakıtlı bir suç gerilim filmi hazırlayarak dünyayı oturtdu ve ona dikkat etti. Hassas bir şekilde tasarlandı: Dikkatle yerleştirilen Sammy Jankis alt grafiğinin yanı sıra, her sahne hasarlı kahramanın Leonard Shelby'nin kısa süreli belleğinin süresi kadar ters sırada çalışıyor. Ve. O. İşler.

35. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Return Of The Jedi

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Return Of The Jedi
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Return Of The Jedi

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Return Of The Jedi yer alıyor.

1983 -
Bu Phantom Menace dünyasında, Ewoks o kadar berbat görünmüyor, değil mi? Endor'un oyuncak ayı gerillaları alay konusu olmuş olabilir, ancak bizi Jedi'nın varlıklarına kör etmemeliler: patlayıcı ekibi yeniden toplama açılışı; çılgınca yüksek hızlı orman kovalamaca; ve bizi ışın kılıcıları, uzay gemileri ve vahşi (bulanık da olsa) bir orman çatışması arasında titizlikle çeviren muhteşem bir şekilde düzenlenmiş üç yönlü iklim savaşı.

36. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Avengers

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Avengers
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Avengers

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Avengers  yer alıyor.

Son yılların gelmiş geçmiş en iyi serisini Avengers (Yenilmezler) oluşturuyor. Kapalı gişe oynayan film sinemalara ek koltuk siparişi verdirdi.

Marvel'in 'Phase One' adlı bir ekip filmi ile yazar-yönetmen Joss Whedon sadece muazzam bir karakter hokkabazlık eylemi yapmakla kalmadı , aynı zamanda stüdyonun ticari başarısını çok daha yüksek bir seviyeye taşıdı. Hala en iyi yazılan Marvel'lerden biri ve henüz Tom Hiddleston'un Loki'sinden daha kötü bir hain formda bir kötü adam görmedik .

Marvel'ın en büyük başarısı Avengers filmini izle satın al

37. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: L.A. Confidential

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: L.A. Confidential
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: L.A. Confidential

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında L.A. Confidential yer alıyor.

1997
Yirmiüç yıl geçti ve hala kimse curtis hanson ve brian helgeland'ın ellroy'un 'la quartet'indeki ağır komplo üçüncü romanını cesurca ele geçirdiğinden daha iyi bir james ellroy uyarlaması yapmadı.

38. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Donnie Darko

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Donnie Darko
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Donnie Darko

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Donnie Darko yer alıyor.

2001
Richard Kelly'nin zaman döngülü, bilimkurgu-korku-harmanlayan lise filmi, bir kült filmin tanımıdır. Bu bir mücadele içindi, serbest bırakıldı, daha sonra kalabalığını ağızdan ağza ve yaratıcısının gerçekten anladığını hissedilir bir hisle buldu. Ve ne kadar komik olduğunu da unutmayalım.

39. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: La La Land

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: La La Land
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: La La Land

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında La La Land yer alıyor.

2016 yapımı bu film;
Bir oyunculuk turu gücü olduğu kadar teknik bir mucize olan Damien Chazelle'nin Los Angeles aşk mektubu, aşık olmadıkları için homurdanmış olanlar için bile aşık olmak için gülünç kolay bir film olduğunu kanıtladı izlemek için oturarak önce müzikaller. Devam et, itiraf et: Hala "Güneş'in Başka Bir Günü" nü mırıldanıyorsun, değil mi?

40. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Forrest Gump

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Forrest Gump
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Forrest Gump

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Forrest Gump yer alıyor.

1994 yılının yapımı bu film;
Robert Zemeckis 'in basit ama başarılı Forrest'in çocuksu gözlerinden görüldüğü gibi Amerika'nın en çalkantılı on yıllarında yürüdüğü - Tom Hanks'ı iki yıl içinde ikinci Oscar'ını kazanan rol . Ve bunun hem rekabet içinde iken, Oscar kendisi kazanmayı başardı filmin duygusal heft hakkında çok şey söylüyor Pulp Fiction ve The Shawshank Redemption .

41. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: American Beauty

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: American Beauty
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: American Beauty

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında American Beauty yer alıyor. 1999 gişe rekorları isminden geliyor.


Sam mendes film kariyerini yönetmenlik denemesi olan lester burman'ın hikayesi ile yaptı: orta yaş krizini orta yaş sonucuna dönüştüren bir erkek - kendini özgürleştiren maskaralıkları nihayetinde felakete yol açsa bile. Mendes'ta cesur bir film yapımcsıcaklıknı duyurdu ve bununla beraber yazar alan ball'u (six feet under, true blood) yuvarladı.

42. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: E.T. – The Extra Terrestrial

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: E.T. – The Extra Terrestrial
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: E.T. – The Extra Terrestrial

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında E.T. – The Extra Terrestrial yer alıyor.

1982 senesinde;
Bu günlerde düzenli olarak atıfta bulunulan "Amblin" tarzı ile (en başarılı şekilde Duffer kardeşlerin Stranger Things'ında), kendimize ET'den daha mükemmel bir şekilde kapsüllenmediğini hatırlatmaya değer: doğaüstü unsurlarını dikkatli bir şekilde yataklayan bir çocuk macerası tamamen ilişkilendirilebilir everykid dünyası ve gerçek bir tehlike duygusu ile daha keskin, daha duygusal anlarını cezbeder.

43. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Inglourious Basterds

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Inglourious Basterds
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Inglourious Basterds

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Inglourious Basterds yer alıyor.

2009 yılından itibaren Sergio Leone kere bile kapari onun delicesine OTT, tarih-yeniden yazma finali, Tarantino'nun Dünya Savaşı için -riffing açılması hayret ve eğlendirmek için başarısız olur. Yine de, her zaman olduğu gibi, QT klostrofobik durumlarda en iyisidir, taverna sahnesi gerginliği neredeyse dayanılmaz seviyelere çıkarmaktadır.

44. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Whiplash

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Whiplash
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Whiplash

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Whiplash yer alıyor.

2014
Eğer Damien Chazelle 'ın yarı otobiyografik dram bize bir şey öğretti, o caz davul baz atlama daha fazla bilgi edinmek için daha tehlikeli mi. Özellikle akıl hocanız JK Simmons'ın korkunç Fletcher'ı olduğunda: ordu tatbikatı eğitmenlerini Bakım Ayıları gibi gösteren şiddetli bir kabadayı. Tabii ki her zaman Fletcher'ın yöntemlerinin Miles Teller'ın hırpalanmış ama muzaffer Andrew'sından kesinlikle harika sonuçlar aldığını iddia edebilirsiniz ...

45. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Reservoir Dogs

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Reservoir Dogs
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Reservoir Dogs

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Reservoir Dogs yer alıyor.

1992 yapımı filmde;
Quentin Tarantino'nun soygunu yanlış gerilim filmindeki müthiş bükümü, diyaloğunun zing ve fiziğini şanlı bir şekilde yoğun bir tek ortam etrafında (çoğunlukla) yeniden sıralar ve eyleminin çoğunu uzun ve inanılmaz derecede kanlı bir şekilde merkezler. ölüm sahnesi. Oh, ve bu arada: Güzel Guy Eddie, Bay White tarafından vuruldu. Kim iki kez ateş etti. Dava kapandı.

46. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Pan's Labyrinth

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Pan's Labyrinth
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Pan's Labyrinth

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Pan's Labyrinth yer alıyor.

2006 yılına ait masalda;
Guillermo Del Toro'nun yetişkinler için peri masalı, çekmecesiz olarak zalim olduğu kadar acımasız, barok fantastik. Burada peri dünyasında dünyevi, ilkel bir his var, nefes kesen ve 'büyülü' olmaktan çok uzaylı ve tehdit edici - gerçekten peynir rüyası kabus şeytan şeylerine Del Toro'nun çağrıştırdığı, sans CGI ile sanatçı Doug Jones'un yardımı .

47. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Vertigo

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Vertigo
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Vertigo

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Vertigo yer alıyor.

1958
Eğer Psycho (bir sonraki girişe bakın) Hitchcock'un büyük şoku olsaydı, Vertigo cildinizin altına düzgün bir şekilde girer. İle James Stewart 'taciz s dedektif Kim Novak çift onunla takıntılı olma (başlık da anlaşılacağı gibi), bu kesinlikle disorientating kesinlikle rahatsız edici ve oluyor, sonra onu intihara tanık, s gizemli bir kadın'. En ustaca ve yaratıcı şekilde...

Filmin devamı Vertigo İzle ve Satın Al

48. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Psycho

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Psycho
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Psycho

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Psycho yer alıyor.

1960 yapımı filmde;
Universal filmi aslında Hitchcock'un sadece bir başyapıt değil, aynı zamanda etkili bir şekilde bir tür icat etti: psiko-katil slasher filmi. Artık film canavarları sadece büyük, tüylü kurt adamlar ya da vampirler ya da bataklıklı balıklar değildi. Artık tamamen normal görünebilirlerdi. Aslında yanınızda oturan adam olabilirler ... Aslında

49. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Once Upon A Time In The West

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Once Upon A Time In The West
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Once Upon A Time In The West

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Once Upon A Time In The West yer alıyor.

1968
Eski Batı'daki bu intikam, kurtuluş ve medeniyetin acı dolu kökeni destansı şarkısı en yüksek Sergio Leone . Gibi İyi, Kötü ve Çirkin bir gizemli (- bu üç adam ilgilidir Charles Bronson ), bir görünüşte ahlaksız ( Jason Robards () ve bir kötülük Henry Fonda zekice kategorilere karşı,) - ama bu sefer Leone karşı ateş alır gerçek Amerikan Batı'nın destansı manzaraları.

50. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: It's A Wonderful Life

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler:  It's A Wonderful Life
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: It's A Wonderful Life

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında  It's A Wonderful Life yer alıyor.

1946
Frank Capra'nın Noel fantezisi, savaştan etkilenmiş bir James Stewart'ı oyunculuğa geri koyan bir filmdi ve iyi bir şey de oldu: Asla varolmadığı akıl almaz bir paralel gerçeklik gösteren George Bailey olarak, Stewart asla daha çekici. Ve herhangi bir potansiyel schmaltz'u da, altta yatan dünya yorgunluğu hissi ile cezbediyor - şüphesiz Avrupa'daki çatışmadan geri döndü.

51. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Lawrence Of Arabia

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Lawrence Of Arabia
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Lawrence Of Arabia

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Lawrence Of Arabia yer alıyor.

1962
Ancak bir tane david lean filmi izlediyseniz… eh, yapma. Olası olduğunca çok izleyin. Fakat şayet ancak bir david lean filmi izlemede ısrar ediyorsanız, o zaman lawrence of arabia'nın, hem lawrence'ın soluk kesen tasviriyle hem "süpürme" bununla birlikte "epik" i "süpürme destanına" koyan filmden emin olun ( peter o'toole ) i. Dünya savaşı sırasında alman müttefik türklerine karşı arap birleştirici çabalar doğal ki şu an içinde olduğumuz dünyadan farklı bir dünya, ancak lean'ın geniş hikaye anlatımındaki ustalığı herhangi bir unsuru düzeltmek için çok şey yapıyor ( alec guinness şeklinde bir arap oynuyor) uygar hassaslıkları sıralayabilir.

52. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Trainspotting

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Trainspotting
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Trainspotting

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Trainspotting yer alıyor.

1996 süper onların takip üstü Shallow Grave , Danny Boyle (yönetmen), Andrew Macdonald (yapımcı) ve foolhardily sözde unfilmable film seçildi John Hodge (senarist): yaklaşık Irvine Welsh en kavgacı, epizodik, çok perspektif roman Edinburg düşük hayatları. Sonuç daha muzaffer olamazdı: 'Cool Britannia'nın sinematik enkarnasyonu bir tekme müziği ile geldi ve bazı karanlık konulara rağmen, havaya yükselen bir ödeme ile geldi.

53. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Silence Of The Lambs

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Silence Of The Lambs
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Silence Of The Lambs

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Silence Of The Lambs yer alıyor.

1991 Sadece En İyi Film Oscar'ını kazanan ilk korku değil, aynı zamanda dört ana kategoride de sadece üçüncü film oldu: Resim, Yönetmen (geç, büyük Jonathan Demme ), Oyuncu ( Jodie Foster ) ve Aktör ( Anthony Hopkins ) - ikincisi, teknik olarak destekleyici bir performans sergilemesine rağmen, sadece 25 ish dakikalık bir ekran süresiyle bunu yönetiyor. Öyle olsa bile, Foster'ın filmi herkesten daha fazla gibi geliyor: savunmasız ama çelik Clarice Starling, cinsiyeti değil yeteneğiyle tanımlanıyor.

54. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Interstellar

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Interstellar
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Interstellar

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Interstellar  yer alıyor.

2014 Christopher Nolan'ın 2001'e olan övgüsü ve Doğru Şeyler (biraz Kara Delik eklenmiş olarak ) şu anda mevcut olan teorik fizikle mümkün olduğunca gerçekçi bir şekilde uzun mesafeli uzay yolculuğunu sunuyor. Yerçekiminin etkilerinden, zaman genişlemesinin duygusal imalarına kadar, bilim ve duyguyu büyük etkiye karıştırır. Ayrıca alaycı bir robotu var.

55. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Citizen Kane

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Citizen Kane
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Citizen Kane

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Citizen Kane yer alıyor.

1941 Orson Welles'in hem film kariyerini başlatmayı hem de aynı zamanda mahvetmeyi başaran oyun değiştiren kurgusal biyopsi (güçlü gazete patronlarını kitlesel bir kitleye kısır olarak doyurarak kızdırmak iyi bir fikir değil). Sadece 76 yaşından daha genç bir film gibi hissettiren etkileyici yeni film yapma tekniklerini kullanmakla kalmadı, aynı zamanda güç yozlaşma hikayesi hala yüksek sesle yankılanıyor. Aslında her zamankinden daha fazla.

56. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Drive

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Drive
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Drive

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Drive yer alıyor.

2011 Her nasılsa aynı anda parlak ve cesur, Nicolas Winding Refn'in 80'lerin infüzyonlu araç noirine, inanılmaz derecede korkunç şiddetin birkaç patlamasına rağmen, aşık olmak kolay bir filmdi. Arkada altın bir akrep ile gümüş, kapitone ipek bir ceket sallayan Ryan Gosling'in yükselen karizmatik bir merkezi performansının (çok az konuşulan diyalog satırları) sonu gelmedi . Hepimiz hala bir tane istiyoruz.

57. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Gladiator

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Gladiator
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Gladiator

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Gladiator yer alıyor.

2000 Ridley Scott'ın dönüşü ( 1492 , White Squall ve GI Jane ile yapılan kötü bir koşudan sonra ). Russell Crowe'un büyük Hollywood atılımı. Ve Scott'ın görsel tutkusu kapsamı ve CGI kalitesinde bir sıçrama ile birlikte, endüstriyi gösteren film, devasa tarihi destanları bir kez daha ticari olarak yaşayabileceğinizi gösterdi. Evet, eğlendik.

58. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: One Flew Over The Cuckoo's Nest

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: One Flew Over The Cuckoo's Nest
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: One Flew Over The Cuckoo's Nest

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında One Flew Over The Cuckoo's Nest yer alıyor.

1975 Ken Kesey'in dönemi tanımlayan romanı, senaryo yazarları Lawrence Hauben ve Bo Goldman ile iyi ellerde idi, yönetmen Milos Forman'dan bahsetmiyorum - beş Oscar, biri olmak için asla daha iyi olmayan Jack Nicholson için bir tane de dahil olmak üzere , Hissetmeyen sistem tarafından çiğnendi ( bu sistemi Hemşire Ratched şeklinde temsil eden Louise Fletcher ).

59. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: There Will Be Blood

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: There Will Be Blood
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: There Will Be Blood

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında There Will Be Blood  yer alıyor.

2007 Amerika bir insan olsaydı, o zaman petrol adamı Daniel Plainview ( Daniel Day-Lewis ) bir vampir. (Metaforumuzu kendisiyle karıştırmak istiyorsan milkshake içen bir vampir.) Bu yüzden Paul Thomas Anderson'ın filme biraz korku filmi havası vermesi ve Day-Lewis'in bu kadar lezzetli bir performans göstermesi uygun - boş bir konakta gerçek bir kanı döktüğü noktaya kadar, sadece kendi başına perili.

60. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Eternal Sunshine Of The Spotless Mind

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Eternal Sunshine Of The Spotless Mind

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Eternal Sunshine Of The Spotless Mind yer alıyor.

Yönetmen Michel Gondry ve senarist Charlie Kaufman olarak fantastik psiko-bilimkurgu cihaz üzerinden ilişki drama, yapısızlaştırmak Jim Carrey 'bir süreç tersine çevirmek için kendi aklından s Joel yarışları hangi ile yaptığı başarısız ilişkinin tüm anılarını Kate Winslet ' s Clementine silinecek. Bu, kalp kırıklığının bizi yapan şeylerden biri olarak değerlenmesi gerektiğini bize hatırlatmanın parlak ve garip bir yolu. Sevmek ve kaybetmek daha iyi, ve tüm bunlar...

Eternal Sunshine Of The Spotless Mind filminiz satın al izle

61. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: 12 Angry Men

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: 12 Angry Men
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: 12 Angry Men

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında 12 Angry Men yer alıyor.

1957 Jüriler çoğu zaman mahkeme salonu dizilerinde giydirmekten biraz daha fazlasıdır. Ancak Sidney Lumet'in filmi tüm dramalarını mahkeme salonunun dışında ve yalnız sesli jüri Henry Fonda'nın görünüşte basit bir davayı yeniden incelemek zorunda kalan fantastik karakter oyuncularıyla dolu bir jüri müzakere odasında bulur . Her şey olaylara farklı bakmanın değeri ve hiçbir şeyin büyük diyalogdan daha önemli olmadığını hatırlatmakla ilgili.

62. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Saving Private Ryan

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Saving Private Ryan
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Saving Private Ryan

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Saving Private Ryan yer alıyor.

1998
Omaha Plajı'nın saf bludgeoning, kan dökülmesi, visseral gücü olan D-Day-landing act, Spielberg'in dördüncü Dünya Savaşı filminin gelecekteki tüm savaş tasvirleri için standart oluşturmasını sağladı. Titrek staccato-doygunluğu azaltılmış stili (Janusz Kaminski'nin ustaca sinematografisinin izniyle) - newsreel yapımı sinema - çoğu zaman kopyalandı, ancak nadiren daha iyi oldu.

63. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Mad Max: Fury Road

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Mad Max: Fury Road
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Mad Max: Fury Road

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Mad Max: Fury Road yer alıyor.

2015 Hangi yaşlı köpek George Miller Hollywood'a yeni numaralar öğretti. Kovalayan filmi ham temellerine sıyırmak (arsa temel olarak: kaçmak ... sonra tekrar koşmak!), Miller anlatıyı ustalıkla gördüğümüz en şaşırtıcı ve şanlı operasyon sahnelerinden kurdu. Kadın karakterlerinin de filmin en güçlü olmasını sağlarken; Charlize Theron'un Furiosa ve Ölümsüz Joe'nun eski gelinleri erkekler tarafından "öldürülen" bir dünyayı miras alıyor…

64. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Thing

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Thing
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Thing

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Thing yer alıyor.

1982 Modern remake'lerin 'klasik' orijinallerden daha iyi olup olamayacağı ile ilgili herhangi bir tartışma, bu filmden bahsedilerek oldukça hızlı bir şekilde sona erdirilmelidir. SFX dehası Rob Bottin'in yardımıyla John Carpenter , Howard Hawks'un 1951 Başka Bir Dünyadan Şey'in kemiklerini aldı ve Hollywood'un en iyi film canavarı olan yoğun, soğuk bir bilimkurgu gerilim filmi hazırladı: her zaman herhangi birimiz olabilir gerçek bir biyolojik kabusa dönüşmeden önce.

65. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Departed

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Departed
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Departed

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Departed yer alıyor.

2006 Ve Amerikan remake'lerinin yabancı dillerin orijinallerinden daha iyi olup olamayacağı konusundaki herhangi bir tartışma, bu filmden bahsedilerek oldukça hızlı bir şekilde sonlandırılmalıdır. Martin Scorsese'nin Boston merkezli Wai-Keung Lau ve Alan Mak'un Hong Kong'daki çift infiltrator suç draması Infernal Affairs'in ayrıntılara katlanmaktan hem saygı duyuyor hem de korkmuyor. Aynı zamanda mükemmel bir şekilde oyuncu kadrosu: Karşılıklı benler olarak DiCaprio ve Damon, Whitey Bulger-esque Mob patronu olarak Nicholson ve (muhtemelen en iyisi), Mark Wahlberg Amerika'nın en kirli polisi.

66. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Shining

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Shining
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Shining

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Shining yer alıyor.

1980 Stanley Kubrick'in Stephen King'in perili otel öyküsünün zarif uyarlaması - harika dengesiz bir Jack Nicholson'un oynadığı - genellikle Şimdiye Kadar Yapılan En Korkunç Korku Filmi (belki de Exorcist ile bağlı) olarak belirtilir, ancak aynı zamanda En Uygun Film Hiç Babalar Günü izle. Aynı cümleyi tekrar tekrar takıntılı yazmayı düşünen türden biri değilseniz, karınızla çocuğunuzun bir balta ile peşinden koşmak iyi ebeveynlik anlamına gelir…

67. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Guardians Of The Galaxy

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Guardians Of The Galaxy
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Guardians Of The Galaxy

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Guardians Of The Galaxy yer alıyor.

2014 yapımı yine Marvel yine efsanse bir film. Empire okuyucular tarafından en sevilen Marvel Studios filmi, MCU'nun en garip ve en az bilinen karakterlerini (konuşan bir racoon, yürüyen bir ağaç, yeşil bir suikastçı bayan, Bond kötü adamı ve Star-who'dan sonra bir muscleman!) ), Parks And Rec'den schlubby fellah'ı canlandırdı ve Michael Rooker'i Slither'ta dev bir sülük canavarına dönüştüren adam tarafından yönetildi . Bunu düşündüğünüzde oldukça havalı.

68. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Schindler's List

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Schindler's List
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Schindler's List

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Schindler's List yer alıyor.

1993
Spielberg'in başyapıtı eller aşağı. Köpekbalığının Jaws'da sahte olduğunu söyleyebilirsiniz. Indy'nin Raiders'daki Alman subasına nasıl yapıştığını merak edebilirsiniz. Ancak, Krakow'daki Yahudi cemaatine Nazi zulmünün (çoğunlukla) tek renkli tasvirinde hiçbir kusur bulunmuyor. Sadece 'eğlenceli' filmleri izleyen türden bir kişi değilseniz. Bu durumda kaçırıyorsunuz.

69. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Usual Suspects

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Usual Suspects
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Usual Suspects

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Usual Suspects yer alıyor.

1995 Doksan beşin Kevin Spacey'nin oynadığı süper bükülmüş, über havalı suç gerilim filmi ( Yedi'nin yanında - bkz. Giriş 30). Dizilim ekibi harika bir konsept olsa da, yönetmen Bryan Singer ve yazar Christopher McQuarrie'nin filmi, doğaüstü-korku tarzı arka planıyla gerçek büyüklüğe ulaşıyor ve en sert suçluyu bile korkutan Keyser Soze .

70. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Taxi Driver

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Taxi Driver
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Taxi Driver

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Taxi Driver yer alıyor.

1976 Martin Scorsese ve Paul Schrader'ın New York'un suçlu sokaklarını yıkamanın tek yolunu bulan zihinsel olarak parçalanan bir Vietnam veterinerinin ( Robert De Niro'nun Travis Bickle) sürükleyici tasviri güzel, büyük bir kan banyosu ile. Herkes oyunlarının başında: Scorsese, Schrader, De Niro, 14 yaşındaki Jodie Foster ve besteci Bernard Herrmann. Evet, hala bizimle konuşuyor.

71. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Seven

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Seven
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Seven

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Seven yer alıyor.

Bir şaşkınlık gibi görünen şey, seri seri katil gerilim filmi, çarpıtılmış katil-ahlakçı John Doe'nin verdiği gibi, en büyük anlatı bükülmesini yarıya indirecek cesaretlere sahip olan derin bir tıkırdayan uygun şok edici oldu. Kevin Spacey'in sonuna kadar faturalandırılmadığı ısrarı sayesinde bir bükülme daha da etkili oldu.

72. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Big Lebowski

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Big Lebowski
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Big Lebowski

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Big Lebowski yer alıyor.

1998 yapımı
Bunu Coen kardeşlere vermelisin. 90'ların tartışmasız en komik filmini yapmakla kalmadılar - ki o zamandan beri gerçek bir film kültü ortaya çıkardılar - ayrıca dedektifin bir dedektif olmadığı ve hiç kimsenin kaçırılmadığı bir kaçırma gizemi inşa etmeyi başardılar. Bovling, dağ sıçanları ve idrar lekeli halı.

73. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Casablanca

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Casablanca
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Casablanca

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Casablanca yer alıyor.

1942
II. Dünya Savaşı gibi net ve iyi-kötü bir senaryo olduğunda, (anti-) kahramanının bu çatışmanın gri bir alanında uzun süre gizlenmesine izin veren bir film hazırlamak cesaret ister - Savaş hâlâ şiddetliyken, daha az değil. Tabii ki, Rick (Humphrey Bogart) nihayetinde doğru olanı yapar, ancak onu hem Direniş hem de Naziler'in son sahneye kadar kıvranmasını yapmasını izlemek gerçekten neşeli.

74. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Good, The Bad And The Ugly

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Good, The Bad And The Ugly
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Good, The Bad And The Ugly

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Good, The Bad And The Ugly yer alıyor.

1966 Sergio Leone , Amerikan İç Savaşı'nın kaosuna ve çılgınlığına karşı bir hazine avında birbirlerine karşı üç dönüm kurar. Sonuç, CV'sinde sanat ve eğlenceyi en iyi dengeleyen filmdir. Clint Eastwood ve Lee Van Cleef, Blondie ve Angel Eyes olarak çok değerlidir, ancak bu Vahşi Batı şovunu çalan Eli Wallach'ın Tuco'su: "Çekim yapmanız gerektiğinde, ateş ettiğinizde. Konuşma."

75. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Heat

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Heat
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Heat

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Heat yer alıyor. 1995 Michael Mann'ın TV filmi LA Takedown'ın yıldızlı yükseltmesi, simge çiftliğinin son damlasını ağır çift faturalandırmasından sıkarak Pacino ve De Niro'yu ekranda bir araya getirerek sahneleri ilk kez paylaştı. Hile, tüm çalışma süresi boyunca sadece iki kez yapmaktı, ilk lokanta toplantısı alfa-yıldız elektriğiyle neredeyse fışkırıyordu.

76. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Terminator 2: Judgment Day

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Terminator 2: Judgment Day
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Terminator 2: Judgment Day

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Terminator 2: Judgment Day yer alıyor.

1991 Arnie'nin T-800'ünü ikinci bölüm için katil yerine koruyucu yapmak Terminator serisi için köpekbalığı atlama anı olabilirdi, ama burada James Cameron'dan bahsediyoruz . Bu yüzden işe yaradı - özellikle bu Terminatör, insan davranışında (öğretmeni John Connor ile) koruyucusu kadar, karanlık komik sonuçlarla ("O yaşayacak") bir öğrenci olduğu için. Gerçekten orijinalinden daha mı iyi? Ölçek ve katıksız, ball-out action spectacle, evet. Bu filmi tartışamazsınız.

77. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Matrix

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Matrix
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Matrix

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Matrix yer alıyor.

Matrix 4 detayları çok yakında. Biz 1999 yapımı olan filmi tartışacağız. Adlarına sadece kaygan, seksi bir suç filmi olan iki kardeş indie yapımcısının ( Bound ) kendi gişe rekorları kıran bilim kurgu serisini nasıl yarattığı. Ve batılı izleyicileri, kung-fu akrobasi'nin Amerikan ya da Avrupalı ​​kas adamlarının etrafında silah sallamasını izlemekten çok daha eğlenceli olduğu gerçeğine açıldı. Ayrıca herkesin gerçeklikle ilgili bazı temel felsefi soruları incelemesini sağlar. Wachowskis sayesinde hepimiz kırmızı hapı aldık ve hiç pişman olmadık. Gerçekten efsaneler arasına adını yazdıran sayılı haplardandı. Hapmı pardon Film Matrix 4 detayları çok yakında

78. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Lord Of The Rings: The Two Towers

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Lord Of The Rings: The Two Towers
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Lord Of The Rings: The Two Towers

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Lord Of The Rings: The Two Towers yer alıyor.

2002
Boromir, Aragorn ve Bree'nin küçük kasaba sakinlerinin yanı sıra, Yüzük Kardeşliği'nde çok fazla insan temsili yok. Bu yüzden The Two Towers'ın zevklerinden biri, Orta Dünya'nın Rohan'a varıştan sonra gerçekten açık olduğunu görüyor. Bu dizide, süpürme, İskandinav hissi daha fazla yer alıyor ... Ayrıca  efsaneler arasında yer alıyor.

79. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Apocalypse Now

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Apocalypse Now
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Apocalypse Now

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Apocalypse Now yer alıyor.

1979 Film yapımcısı go-to film du jour. Gareth Edwards , Coppola'nın canlı ve viseral orman yürüyüşünü Rogue One üzerinde büyük bir etki olarak gösterdi ; Jordan Vogt-Roberts ondan Kong için geniş çapta çekildi : Kafatası Adası ve Matt Reeves Maymunlar Gezegeni İçin Savaşı kendi simianla ilgili haraç olarak görüyor . Pek şaşırtıcı değil; hem görsel açıdan zengin bir savaş filmi hem de insan ruhunun en karanlık girintilerine güçlü bir rezonans yolculuğu.

80. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: 2001: A Space Odyssey

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: 2001: A Space Odyssey
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: 2001: A Space Odyssey

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında 2001: A Space Odyssey yer alıyor.

1968 yapımı film;
En sevdiğiniz Kubrick filmine oy verdiniz, bu bize mantıklı geliyor. Muhtemelen sinemaya en büyük armağanı, bazı maymun adam ilk kez eski bir kemiğe sahip başka bir maymun adamı dayandırdığı için anlatıları insan evrimindeki en önemli an üzerinde odaklanan, uzaysal bir geleceğin sonsuz iddialı vizyonudur. Zarif, muhteşem, zaman geçtikçe giyilmemiş. 

81. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Die Hard

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Die Hard
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Die Hard

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Die Hard yer alıyor.

1988 Bir adam sadece akıllarını ve çevresinden elde edebileceklerini kullanıyor. Yerlileri terörize eden kötü adamlardan oluşan bir çete. Eğer Die Hard, 1980'lerde bir gökdeleye yerleştirilmemişse, kolayca bir Batılı olabilir. Bruce Willis biçiminde , dünyayı sadece bir TV komedi yıldızı bir aksiyon kahramanı olabileceğine ikna etmekle kalmadı, aynı zamanda bize en karizmatik karizmatik büyük ekran kötü oyuncularımızdan biri olan Alan Rickman'ı verdi .

82. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Jurassic Park

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Jurassic Park
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Jurassic Park

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Jurassic Park yer alıyor.

Dinozorlar film-Dünya'yı ilk kez yönettiklerinde, herky-sarsıntılı bir durma hareketi tarzında yaptılar, çekici bir şekilde etkili olsa da, adil bir inançsızlık askıya almayı gerektirdi. Steven Spielberg onları Isla Nublar'a geri getirdiğinde, ilk kez gerçek olabileceğini, hayvanları nefes alarak (canavarların aksine) hissettik. Ve bu, Stan Winston'ın ILM'nin çığır açan CGI'sı kadar şaşırtıcı animatronik çalışmaları sayesinde .

83. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Inception

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Inception
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Inception

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Inception yer alıyor.

Will Christopher Nolan hiç bir Bond film yapmak? Inception ile zaten bir çeşit var. Bir İngiliz gizli ajanı yerine, serbest bir kurumsal rüya hırsızı alıyoruz. Ve büyük iklimsel aksiyon dizisi o kadar büyük ki, filmin neredeyse yarısını kaplıyor ve aslında gerçeküstü, metafizik-çatışma çekirdeği etrafında geçici olarak iç içe yerleştirilmiş üç büyük aksiyon dizisi.

84. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Fight Club

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Fight Club
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Fight Club

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Fight Club yer alıyor.

1999 Karanlık ve acımasız Dövüş Kulübü'nün ne kadar karanlık ve acımasız olduğuna dair önyargıdan sonra, onu görmek için keşfedilecek en şaşırtıcı şeylerden biri aslında ne kadar komikti. Ve aynı şekilde; Bob'un orospu göğüslerine ya da Tyler Durden'in insan yağ sabunu yapan maskaralıklarına gülmüyorsanız, David Fincher'in bravurasını Chuck Palahniuk'un delice koşan modern erkeklik hikayesini ele almak oldukça zor olurdu .

85. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Lord Of The Rings: The Return Of The King

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Lord Of The Rings: The Return Of The King
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Lord Of The Rings: The Return Of The King

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Lord Of The Rings: The Return Of The King yer alıyor.

2003 Tüm bu sonlarla uğraşan herkes, Peter Jackson'ın Akademi Ödülü yüklü üçlemesine yakın birçok sevincini kaçırıyor . Şimdiye kadar yapılmış en muazzam ve eğlenceli savaş sahnelerinden bazılarına sahiptir; harika bir dev örümceği var; Gollum günü kendi ihanetiyle kurtardığında fantastik dramatik-ironik bir bükülmeye sahip; ve Eowyn'in "Ben erkek değilim" dediği bir nokta var. Hak ediyor. Her dalda Oscar. Benzer filmler

The Lord Of The Rings: The Return Of The King Filmini Satın Al İzle

86. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Aliens

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Aliens
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Aliens

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Aliens yer alıyor.

1986 James Cameron'un kendi kendine kaleme sahip Alien takipinin dehası , orijinali şimdiye kadarki en büyük korku filmlerinden biri olarak üstlenmeye çalışmak değildi. Bunun yerine, Alien'i (ve önemli ölçüde Ripley'i) farklı bir türe nakletti ve şimdiye kadarki en büyük aksiyon filmlerinden birini yarattı. Bu aynı zamanda bir Vietnam metaforu. Ve ayrıca en kalıcı alıntılanabilir filmlerden biri

87. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Alien

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Alien
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Alien

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Alien yer alıyor.

1979 Bir yandan, Ridley Scott'ın derin uzay canavarı slasher'ini tekrar izlemek (ve attığınız kadar çok yeniden izleyebilen bir film), neden o evrene geri dönmeye devam ettiğini takdir ediyor : çok sarhoş edici bir atmosferik ve derinden zorlayıcı, size bir parazit gibi yapışıyor. Öte yandan, neden yeni kesimlerle uğraşmaya ihtiyaç duyduğunu merak ediyor. Sonuçta, ilk seferinde mükemmel bir şekilde doğru buldu.

88. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Blade Runner

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Blade Runner
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Blade Runner

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Blade Runner yer alıyor.

1982
Yağmurla kirlenmiş, şehriye çubuğu dolu sokaklar sürekli gece örtülüyordu, dev reklamlar ve neon tabelalar genellikle güneşin kendisinden beklediğiniz işi yapıyorlar ... Çok uzak olmayan gelecek hiç olmadığı kadar serin görünmemişti

89. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Godfather Part II

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Godfather Part II
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Godfather Part II

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Godfather Part II yer alıyor.

1974 Çoğunlukla şimdiye kadarki en büyük devam filmi olarak gösterildi (İmparatorluk burada tekrar bu konuma girdiğinde), hiç kimsenin söylemediği gibi TGPII daha kesin olarak bir seprequel olarak tanımlanıyor. Anlatısal bir vuruşta, Michael'ın ( Al Pacino ) gücünün, babası Vito'nun ( Robert De Niro ) yükselişi ile birleşmesini paralelleştirir ; birinin diğerinin mutlak yolsuzluğuna yol açmasının zaferi.

90. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Back To The Future

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Back To The Future
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Back To The Future

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Back To The Future yer alıyor.

1985 yapımı harika bir film
Bölüm bilim-kurgu kapari, kısmen kuşak kültür-çatışma filmi, kısmen tuhaf aile draması (kahramanın annesi onunla şehvet düştükten sonra kendi varlığını kurtarmak zorunda olduğu eww), Geleceğe Dönüş hala zamansız olmayı başarıyor zamana kadar kök salmış olmasına rağmen. Ve bu listedeki her şeyin en iyi başlığı olabilir.

91. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Lord Of The Rings: The Fellowship Of The Ring

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Lord Of The Rings: The Fellowship Of The Ring
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Lord Of The Rings: The Fellowship Of The Ring

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Lord Of The Rings: The Fellowship Of The Ring yer alıyor.

2001 Canavarlar, sihirbazlar ve tüylü ayakları olan küçük küçük adamlar olabilir, ancak Yüzüklerin Efendisi bir peri masalı değildir. Bu yüzden Peter Jackson'ın adaptasyonu çok iyi çalıştı; Bu mükemmel notla ilk taksitten, tıpkı Tolkien'in amaçladığı gibi ele alındı ​​- sadece alternatif bir dünyada geçen tarihi bir destan olarak kabul edildi.

92. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Star Wars

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Star Wars
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Star Wars

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Star Wars yer alıyor.

1977 Fındık: 1977 seyircileri Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler'den olduğu için artık Star Wars'ın yayınlanmasından çok uzaktayız . Yine de George Lucas'ın fantezi, bilimkurgu, Batı ve II. Dünya Savaşı filmi kokteyli her zamanki gibi kültürel olarak yaygın. Çok efsanevi bir güç, zaman içinde iyi niyetli bir din haline gelebileceğini hissediyorsunuz

93. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Jaws

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Jaws
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Jaws

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Jaws yer alıyor.

1975 yapımı film;
Kırk beş yaşında ve Spielberg'in atılımı, sinema filmi sinemasının mihenk taşı olmaya devam ediyor. Bu günlerde herhangi bir stüdyo, yarı canavar-öfke felaketi, yarı adamlar-balık avı gezisi macerası olan bir yaz gişe rekoru kıracaktı. Belki de bu yüzden asla yeniden başlatılmadı. Ya da gerçekten eşsizdir.

94. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Raiders Of The Lost Ark

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Raiders Of The Lost Ark
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Raiders Of The Lost Ark

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Raiders Of The Lost Ark yer alıyor.

1981 yapımı;
81 yılında, son ses gibi görünüyordu: Star Wars'ın yaratıcısı, kötü adamların oynadığı Han Solo'yu canlandıran, soygun, kükreyen Bond tarzı bir macera yapmak için Jaws'un direktörü ile bir araya geliyor. en kötüydü (Naziler) ve MacGuffin, Tanrı'nın gücünü ortaya çıkaran büyük, altın bir kutudur. Hala son ses perdesi gibi geliyor.

95. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Goodfellas

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Goodfellas
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Goodfellas

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Goodfellas yer alıyor.

1990 Coppola bizi Mafya seçkinlerinin siyasetine dahil ettiğinde, Martin Scorsese bizi Mob'ın ayak askerlerinin hain ama baştan çıkarıcı dünyasına çekti. Ve dürüstlüğü, (genellikle Joe Pesci tarafından kışkırtılan) şiddetin ani patlamaları kadar etkili oldu. Sadece Henry Hill'in ( Ray Liotta ) anlatımıyla değil, Karen'ın ( Lorraine Bracco ) perspektifi ile: Henry ona saklanması için bir silah verdiğinde, "Beni açtı."

96. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Pulp Fiction

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Pulp Fiction
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: Pulp Fiction

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında Pulp Fiction yer alıyor.

1994 Reservoir Dogs kan sıçramış bir arama kartı olsaydı, Pulp Fiction, Quentin Tarantino'nun ön kapımızı menteşelerinden fırlattığını gördü - ve sonra böyle kahrolası bir panache ile yapmaktan alkışladı. Kolunda çok sayıda etkisi vardı ve yine de tamamen, canlandırıcı taze ve yeni hissetti. Mutlu muyuz? Evet, mutluyuz.

97. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Shawshank Redemption

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Shawshank Redemption
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Shawshank Redemption

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Shawshank Redemption yer alıyor.

1994 Morgan Freeman'ın anlatımının sıcak, kösele kucaklama ... Tim Robbins'in yüzünün güven verici bir şekilde Gary Cooper-ish dalgalanması ... Tuhaf ve trajedi içeren bir filmin çok iyi - hatta bir garip kalması garip serbest bırakıldığında gişe hasılatı olduğunu düşündüğünüzde. Birkaç yönetmenlik denemesi çok ustaca inşa edilmiştir; Frank Darabont'un henüz üstesinden gelmesi şaşırtıcı değil.

98. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Dark Knight

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Dark Knight
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Dark Knight

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Dark Knight yer alıyor.

2008 Kolayca diğer yaz '08 çizgi roman filmi olarak türe etkili olarak Iron Man , Christopher Nolan 'ın Batman Başlıyor süper kahraman filmi olarak görmedim çünkü netice harikalar yaratıyor. Michael Mann suç destanına daha yakın - bir lokantada Pacino ve De Niro yerine, bir polis sorgulama odasında yarasa ve psikotik palyaço gibi giyinmiş bir adam var.

The Dark Knight izle satın al

99. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Empire Strikes Back

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Empire Strikes Back
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Empire Strikes Back

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında The Empire Strikes Back yer alıyor.

Orijinal "bu daha karanlık" devam filmi ve destan en güçlü. Sadece kötü adamlar kazandığı için değil (geçici olarak) ya da bizi bu bükülme ile zorladı ("Hayır, ben senin babanım"). İmparatorluk, ana ilişkileri derinleştirme biçimi sayesinde süper stardestrosy - Han ve Leia'dan daha etkili değil. O, onu seviyor. O bilir. Ve hala acıyor.

100. İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Godfather

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Godfather
İzlenmesi Gereken En İyi Filmler: The Godfather

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında son olarak The Godfather yer alıyor.

1972
Peki, eğer Stanley Kubrick bunu "şimdiye kadar yapılmış en büyük film" olarak tanımladıysa, tartışacak başka kim var? Francis Ford Coppola'nın Mario Puzo'nun Mafya romanının gangster filmi yeniden tanımlayan uyarlaması, görevdeki Empire Greatest Movies Poll No. 1 ve çok iyi bir nedendir. 'Klasik' ve 'modern' sinema arasındaki kavşakta oturur; saygın bir şekilde saygıdeğer hissediyor, aynı zamanda canlı ve hayati hissediyor - daha önce yaylanmak zorunda olduğunuz kuru, sinematik bir kalıntı değil, kucakladığınız sıcakkanlı, yaşayan bir tanrı.


Klasisizm, Coppola ve görüntü yönetmeni Gordon Willis'nin asgari modern film yapımı ziller ve ıslıklarla vurma dahisi kararına hiç de bağlı değil. Corleones'un 40'lı ve 50'li New York'unu göz hizasında görmüyoruz, asla helikopter kamerasının lensinin çatıdaki kuşbakışı görünümü ile. Ve yeraltı dünyasına uygun olarak, huysuz, loş bir şekilde aydınlatılmış, az pozlama, yaşlı, sepyalanmış bir kalite sağlıyor.


Bu arada modernizm, sadece ağır kan damarı içinde değil, aynı zamanda gangster hareketinin kendisini ele alma biçiminde de hissedilir. Tarzın en parlak döneminde, Hays Kodu kısıtlamaları, Mob'un iyi bir toplumun her zaman düşürebileceği belirsiz, şiddetli bir yolsuzluk gücü olduğuna dair belirsiz bir belirti ortaya koyan yükseliş ve düşüş masallarını ortadan kaldırmasını sağladı. Yine de burada, Mafya'yı oldukça sempatik olmasa bile, kesinlikle daha insan olarak gösteren bir İtalyan-Amerikan film yapımcısı (bir Amerikan gangster filmi yapan ilk) vardı; sadece kötü niyetli, ahlaki açıdan yabancı bir güçten ziyade toplumun ürünü olan bir örgüt.


Bu tema, elbette, Al Pacino tarafından zekice şekillendiriliyorMichael Corleone: II.Dünya Savaşı kahramanı, babasının tehlikeli işlerinden uzak durmaya kararlıydı, ama sonunda ruhunu gölgeleyen gölgelerine sarıldı. Brando, hırıltılı Don olarak en çok dikkat çekebilir, ancak bunun gerçekten Pacino'nun gösterisi olduğunu inkar etmek yok.

The Godfather Filmini İzle Satın Al