LGS YEP lise taban puanları - Lise taban puanları 2020

2020 yılı taban puanları öğrencilerin tercihleri tamamlamaları ile belli olacak. 2020-2021 yılı kayıt işlemlerinin sona ermesinin ardından bu yılın lgs taban puanları oluşturulacak.

LGS YEP lise taban puanları - Lise taban puanları 2020
Lise taban puanları 2020 ve LGS yüzdelik dilimleri: LGS YEP lise taban puanları!

Lise yüzdelik dilimleri ve taban puanları, lgs neticeları peşinden öğrencilerin ve velilerin yoğun olarak araştırdıkları mevzunun başında geliyor. Geçen sene gösterilen sıralama aracılığı ile lgs taban puanları (fen lisesi, anadolu lisesi, imam hatip lisesi,meslek lisesi,spor lisesi) ve yüzdelik dilimleri öğrenilebiliyor. Işte lise taban puanları ve ve lgs yüzdelik dilimleri
Lgs neticelerina bakılırsa tercih meydana getirecek olan öğrenciler liselerin taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. öğrenciler tercih işlemleri sırasında 2019 yılının lgs yep ve taban puanlarını baz alacaklar. Lgs taban puanları (fen lisesi, anadolu lisesi, imam hatip lisesi,meslek lisesi,spor lisesi) ve yüzdelik dilimleri meb tarafınca yayınlandı.

Lise taban puanları 2020 ve LGS yüzdelik dilimleri: LGS YEP lise taban puanları!

Lise taban puanlari ve yüzdelik dilimleri 

2020 yılı taban puanları öğrencilerin tercihleri tamamlamaları ile belli olacak. 2020-2021 yılı kayıt işlemlerinin sona ermesinin ardından bu yılın lgs taban puanları oluşturulacak. öğrenciler lgs tercihlerini yaparken 2019 seneı taban puanları ve yüzdelik dilimlerini baz alarak düşünce sahibi olabilecek.

Geçen senenin lise taban puanları kılavuzda yer alıyor

İmtihan sonuçlarını öğrenen öğrenciler, aynı gün piyasaya çıkan tercih kılavuzu’nda yer edinen kurallara göre tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Tercih işlemi kılavuzda belirtilen tarihler içinde öğrenci ve ve lisi tarafınca  internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Meydana getirilen tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.