Masaüstü Bilgisayar Ekranı Nasıl Temizlenir? 

Bilgisayarlarımızın ekranları sıklıkla tozlanmakta ve zamanla yapış yapış bir hisse sahip olmaktadır. Nasıl temizleyeceğimizi öğreniyoruz!

Masaüstü Bilgisayar Ekranı Nasıl Temizlenir? 
monitör

Bilgisayarlarımızın ekranları sıklıkla tozlanmaktadır. Bunun yanı sıra havaya karışan kirli maddeler, insanların nefesinden meydana gelen veya nemli havalarda ekranın üzerinde yapışarak yapış yapış bir görüntüye sebep olurlar.  

Bu da zaman içerisinde ekranın kötü görünmesine ve ekranda açtığınız özellikle beyaz bir sayfa açtığınızda karşınıza çıkan görüntü hoşunuza gitmeyebileceğinden bilgisayar ekranı nasıl temizlenir, bilmeniz gerekmektedir. 

Ekranı temizlemeden önce bilgisayarınızı 10 dakika önce kapatıp soğutmalısınız. Ektanın soğuması temizlenmek için daha uygun bir haldedir. 

Sonra ekranın kasa ile olan bağlantısını kopararak elektrik ile herhangi bir ilişiğinin kalmamasına dikkat edilmelidir. 

Ekran temizliğinde ıslak mendil veya peçete gibi malzemeler kullanılmamalıdır. Bu tür bezler ekranın çizilmesine neden olabileceğinden temizleme işlemi sırasında mikrofiber bez kullanılmalıdır. 

Teknolojik marketlerden ekran temizlemek için aldığınız seti kullanma aşamasına geldiniz. Bu şeklinde sıkmalısınız. 

Mikrofiber bezle herhangi bir şekilde ekranın üzerine bastırılmamalıdır. Ekrana zarar vermeden tüm işlemleri yavaşça yapmalısınız.  

Sonra herhangi bir ıslaklık kalmadığında ve ekran tamamen kuruduğunda monitörü yeniden kasaya bağlayarak kullanabilirsiniz.