Metropolitan Sanat Müzesi, The Metropolitan Museum of Art, dünyanın en büyük ve en önemli müzelerinden bir tanesidir.

Metropolitan Sanat Müzesi, The Metropolitan Museum of Art, dünyanın en büyük ve en önemli müzelerinden bir tanesidir. Manhattan, New York'taki Central Park'ın yanında yer alan müze, The Cloisters adı verilen Orta Çağ sanatını barındıran bölümü bünyesinde bulundurur.

1. Met 360 ° Projesi

Bu ödüllü altı kısa video dizisi, dünyanın dört bir yanındaki izleyicileri The Met'in sanatını ve mimarisini yepyeni ve sürükleyici bir şekilde sanal olarak ziyaret etmeye davet ediyor. Küresel 360 ° teknolojisi kullanılarak oluşturulmuş, izleyicilerin Müzenin bazı ikonik alanlarını daha önce hiç olmadığı kadar keşfetmelerine olanak tanıyor.

11 milyondan fazla kez izlenen bu seri, genellikle halka açık olmayan bir erişim ve perspektif sunuyor. İzleyiciler, boş bir galeride mesai saatleri dışında ayakta durmanın, zaman atlamalı hareketli bir alana tanık olmanın veya kuşbakışı görüntü için The Met Cloisters'ın yukarısında süzülmenin büyüsünü deneyimleyebilir. İzleyicilerin The Met'i daha önce hiç olmadığı kadar keşfetmesini sağlamak için kabloları bağladık, sanat eserlerinden koruyucu kılıfları çıkardık ve yüksek kameralar kurduk.

Videoları nasıl oluşturduğumuza perde arkasından bakın. Yönetmen / Yapımcı Nina Diamond tarafından yazılmış Digital Underground makale .

VİDEOLAR

Bu videoları YouTube'da birden fazla cihazda görüntüleyebilirsiniz:

  • Akıllı telefonunuzda: Tüm yönleri görmek için telefonunuzu yukarı, aşağı ve arkanızda hareket ettirin.
  • Masaüstü bilgisayarınızda: Her yöne kaydırmak için fareyi kullanın. (Not: En iyi kullanıcı deneyimi için tarayıcınız olarak Chrome veya Firefox kullanın.)
  • Google Cardboard veya bir VR başlığında

Müziği de duymak için sesi açtığınızdan emin olun.

Büyük Salon

Mimar Richard Morris Hunt, bu görkemli mekanı 1902'de tasarladı. Müzenin ana girişinin bugün yılda altı milyondan fazla ziyaretçiyi karşılayacağını asla hayal edemezdi. Artık Neoklasik ihtişamını daha önce hiç kimsenin görmediği bir şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Gelin sadece perde arkasını değil, her yeri 360 ° olarak keşfedin. Bu video, sütunları geçip tavandaki okülüse doğru uçmanıza ve Büyük Merdiven ile balkona bir bakış atmanıza olanak tanır. Hala uyurken bu devasa çiçek aranjmanlarını kimin yaptığını merak etmiyor musun?

Next