Online alışveriş internet siteleri için temsilci - Web siteleri üzerinden yapılan satışlar için temsilci

Online alışveriş internet siteleri için temsilci, Tecim bakanlığı’nın eskiz düzenlemesine bakılırsa, uzaktan satış meydana getiren üreticiler bir satın alan temsilcisi atayacak, kargolara bu temsilcinin yazışma detayları yazılacak.

1. Ticaret Bakanlığı’nın taslak düzenlemesine göre internet ve telefon yoluyla alışverişe yeni düzenlemeler geliyor.

Online alışveriş internet siteleri için temsilci! Ticaret bakanlığı’nın yeni düzenlemesine bakılırsa, uzaktan satış meydana getiren üreticiler bir satın alan temsilcisi atayacak, kargolara bu temsilcinin yazışma detayları yazılacak.

Milliyet gazetesinden mithat yurdakul'un aktardığına bakılırsa online satış platformları, platformları üzerinden satılan ürünlerin emin olup olmadığını araştırmakla yükümlü olmayacak. İnternetten satılan sakıncalı ürünlere erişim malumat teknolojileri ve i̇letişim kurumu (btk) yöntemiyle engellenebilecek, gerektiğinde tv reklamlarının durdurulması istenebilecek.

Denetleyici kurumlar, internetten satılan ürünleri müşteri gibi gizli saklı şekilde satın alarak, numune elde edip inceleyebilecek. İnternetten vb. Kanallardan satış yapan yerli yabancı bütün platformlar, türkçe satış ve türkiye’deki adreslere gönderim yapması halinde türkiye’de yerleşik hizmet sağlayıcısı bulundurmak zorunda olacak.

Next