SEO Nasıl Öğrenilir - SEO Nasıl Yapılır - Acemi SEO Rehberi

SEO nasıl öğrenilir, SEO nasıl yapılır, SEO rehberi gibi konularda SEO sahip olmak zor bir beceri değil, ama öğrenmek zor olabilir. Sorun, SEO'da gerçeği bulmaya çalışırken karşılaştığınız çok sayıda kafa karıştırıcı bilgidir. Bu nedenle, SEO bilgisinin güvenilir kaynaklarını, SEO'nun farklı dallarını öğrenme sırasını ve diğer birkaç yararlı ipucunu paylaştığımız Bu kılavuz.

SEO Nasıl Öğrenilir - SEO Nasıl Yapılır - Acemi SEO Rehberi

SEO nasıl öğrenilir, SEO nasıl yapılır, SEO rehberi gibi konularda SEO sahip olmak zor bir beceri değil, ama öğrenmek zor olabilir. Sorun, SEO'da gerçeği bulmaya çalışırken karşılaştığınız çok sayıda kafa karıştırıcı bilgidir. Bu nedenle, SEO bilgisinin güvenilir kaynaklarını, SEO'nun farklı dallarını öğrenme sırasını ve diğer birkaç yararlı ipucunu paylaştığımız Bu kılavuz.

  • SEO uygulamak için bir web sitesi edinin
  • SEO hakkında iyi bir bilgi kaynağı bulun
  • Bir optimizasyon planı izleyin
  • SEO araçlarından yararlanın
  • Sonuçlarınızı takip edin

SEO uygulamak için bir web sitesi edinin

Kendi web sitenizi optimize etmek için SEO öğrenmek istiyorsanız? Sorun çözüldü, web sitenizi alın ve pratik yapın. Bir web siteniz yoksa ve bir SEO uzmanı olarak çalışmak için SEO öğrenmek istiyorsanız, bir uygulama web sitesi başlatmak için tavsiye edilir. Bilgili veya tutkulu olduğunuz bir konuda, tercihen her ikisinde de bir blog yapın. Bir adım daha ileri gidin ve bir ortaklık programına katılın. Ziyaretçileri gerçekten dönüştürüp dönüştüremeyeceğinizi görün.


Gittiğiniz gibi uygulamaya koymadan SEO teorisini incelemek için tavsiye edilmez. SEO kurslarında öğretilenlerin çoğu ya modası geçmiş ya da web siteniz için tam olarak aynı şekilde çalışmayacaktır. SEO öğrenmenin tek güvenilir yolu aslında SEO uygulamaktır.

Web sitenizi optimize ettikten ve birkaç sayfa sıralaması aldıktan sonra, web sitesi özgeçmişiniz olarak hizmet edecektir. Potansiyel çalışanlara gönderebilecek ve SEO becerilerinizin gerçek kanıtlarına sahip olacaksınız. SEO'lar böyle bir iş buluyor.

SEO hakkında iyi bir bilgi kaynağı bulun

SEO ile ilgili sorun bilgi eksikliği değildir. Aksine, aslında SEO'nun her yönü hakkında çok fazla bilgi var ve yeni başlayanlar için iyi olanı kötüden ayırt etmek zor olabilir. Birinin tavsiyesini eyleme geçirmeye başlamadan önce ikisi arasında ayrım yapmak önemlidir.
Neden çelişkili bilgiler olduğunu anlayın.

SEO öğrenmek için bir gün bile harcarsanız, orada çok fazla çelişkili tavsiye olduğunu fark edeceksiniz. Bazıları içeriğin 2000 kelime uzunluğunda olması gerektiğini söylüyor, Diğerleri içerik uzunluğunun önemli olmadığını söylüyor. Bazıları kullanıcı davranışının bir sıralama faktörü olduğunu söylüyor, Diğerleri kullanıcı davranışının dikkate alınamayacak kadar gürültülü olduğunu söylüyor. Kime güveniyorsun ?

Burada anlaşılması gereken en önemli şey, esas olarak iki SEO bilgi kaynağı olmasıdır. Bunlardan biri Google'ın kendisidir - resmi SEO yönergelerinin kaynağıdır ve aramanın nasıl çalıştığını açıklayan bir ton içerik üretir. Ve diğer kaynak, sistemi hacklemeye ve aramada haksız bir avantaj elde etmeye çalışan insanlar.

Google ile ilgili sorun, önyargılı olmasıdır. Google, kaliteli içerik bulabilmeye güveniyor ve algoritmasını kandırmaya çalışan herkesi cezalandıracağını söylüyor. Mesele şu ki, Google iddia ettiği gibi dolandırıcıları yakalamak kadar iyi değil. Google tarafından yasaklanmış olmasına rağmen, SEO'da hala çalışan birçok eski spam taktiği var. Bu nedenle, Google ile SEO uzmanları arasında genel bir güvensizlik hissi var.

Diğer SEO bilgi kaynakları ile ilgili sorun, hiçbirinin Google'ın arama algoritmasına erişememesidir. Bu yüzden aramanın nasıl çalıştığını gerçekten bilmiyorlar. Gözlemleyebilir, deneyler yapabilir, bazı verileri derleyebilir ve bazı varsayımlar yapabilirler. Ancak, bir şeyin bir sıralama faktörü olup olmadığından asla %100 emin olamazlar.

Google'ı herkesten önce dinleyin

Evet, Google gölgeli taktikleri yakalama yeteneğini abartıyor, ancak çok fazla değil. Bir uygulama yasadışı ve Google aslında yakalamak mümkün arasında genellikle bir boşluk vardır. Ancak, yıllar geçtikçe, Google tehditlerinin çoğunu gerçekleştirdi.

Aramada haksız bir avantaj elde etmek istiyorsanız, bu geçici taktikleri deneyebilir ve kullanabilirsiniz. Muhtemelen işe yarayacak, ancak başarınız çok kısa ömürlü olacak. Ve, Google'ın algoritma geliştirir gibi, ağır cezalar riske, web sitesi hiç ara tekrar görüntülenmesini noktası vardır.

Ancak, sürdürülebilir bir SEO stratejisi tasarlamak istiyorsanız, Google'ın resmi yönergelerini takip etmek en iyisidir. Tamamen doğru olmayabilirler, ama orada kötü bir tavsiye yok.
Saygın kaynaklardan ikinci bir görüş alın

Google, SEO'nun hemen hemen her yönünü kapsamasına rağmen, bazen talimatları biraz genel olabilir. Google'ın tavsiyelerini okuduktan sonra, sık sık kendinize bunu nasıl yapacağımı soruyorsunuz? Böyle bir durumda, uygulama önerileri, en iyi uygulamalar ve vaka çalışmaları için endüstri uzmanlarına başvurabilirsiniz.

SEO yazılım sağlayıcıları en iyi SEO bilgi kaynakları arasındadır. Onları normal SEO uzmanlarından ayıran şey, büyük SEO veri kümelerine erişebilmeleridir. Bu verileri analiz ederek, hangi optimizasyon taktiklerinin başarılı olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu görebilirler. En önemli SEO blogları arasında MOZ, Ahrefs, Semrush, SearchPilot ve tabii ki SEO Powersuite'daki kendi blogumuz yer alıyor.

SEO blogcuları ve SEO yayınları iyi bilgi kaynakları olabilir, ancak yalnızca doğru olanları seçerseniz. Daha popüler SEO etkileyicilerinden bazıları arasında bile çok fazla saçmalık tavsiyesi var, bu yüzden her zaman SEO blogcuları tarafından yapılan iddiaların kanıtlarla desteklenip desteklenmediğini kontrol edin. Güvenilir kaynaklardan, Search Engine Journal (haberler), Search Engine Land (haberler), Backlinko (strateji) ve SEO by the sea (arama patentleri) vurgulamak istiyorum.

SEO iyilik daha fazla kaynak için akla gelebilecek her SEO konuyla ilgili makalelerin bu küratörlüğünü listesini kontrol ettiğinizden emin olun.

Daha fazla destek için bir SEO topluluğuna katılın

Belirli SEO sorunuza bir cevap bulamıyorsanız, her zaman SEO topluluklarından birine başvurabilirsiniz. Orada yarı dostça, son derece kendine güvenen bir sürü insan var ve genellikle yardım etmekten mutluluk duyuyorlar. Reddit'te r / SEO ve r / bigseo var, Facebook'ta ise SEO Signals Lab, Affiliate SEO Mastermind, Proper SEO Group, White Hat SEO veya kendi SEO PowerSuite kullanıcı grubumuz gibi özel SEO gruplarından birini öneriyorum.
Bir optimizasyon planı izleyin.

Arama optimizasyonu genellikle aşamalar halinde yapılır ve bu aşamalar belirli bir sırayla düzenlenir. SEO'da kaç farklı aşama olduğu konusunda bazı tartışmalar var, ancak mantık her zaman aynı: web sitenizi hazırlayın, arama dostu içerik oluşturun, içeriği tanıtın.

İpucu: kısa bir süre önce küçük günlük görevlerle SEO'nun tüm aşamalarında size rehberlik edecek kendi SEO Akademimizi başlattık. İş Yükü günde yaklaşık 30 dakikadır ve web sitenizi tamamen optimize etmek bir ay sürer.

Teknik SEO

Teknik SEO genellikle site genelinde optimizasyonu ifade eder ve diğerleri arasında site yapısı, URL yapısı, indeksleme, tarama, güvenlik ve mobil optimizasyon gibi şeyleri içerir. Teknik SEO ile ilgili kararların çoğu, bir web sitesi başlatmadan önce yapılmalıdır. Yani, henüz bir web siteniz yoksa veya bir web siteniz varsa, ancak henüz canlı değilse, danışmak için kullanışlı bir başlangıç öncesi SEO kontrol listesi.

Web siteniz zaten canlı ise, daha fazla SEO aşamasına geçmeden önce tam bir teknik denetim yapmanız önerilir. ASK4SEO https://ask4seo.com/blog/seo sizin için SEO ayarlarını ücretli ve ücretsiz yapar. Teknik optimizasyon, diğer tüm SEO'nun oluşturulduğu temeldir, bu nedenle web sitenizin iyi kemiklere sahip olduğundan emin olmalısınız. İşte canlı bir web sitesinin teknik tarafını denetlemek ve optimize etmek için adım adım bir kılavuz.

Anahtar kelime araştırması

Web sitenizin teknik tarafı düzenlendikten sonra, içerikle doldurmanın zamanı geldi. Bu, Google aramada popüler olan konuları bulmak için anahtar kelimeleri araştırdığımız bölümdür. Amaç, yüksek arama hacmine sahip, diğer web sitelerinden düşük rekabete sahip ve nişinizle ve konumunuzla alakalı anahtar kelimeler bulmaktır. Başlamak için birkaç düzine anahtar kelime seçtikten sonra, çevrelerindeki sayfaları oluşturmanın zamanı geldi.

Anahtar kelime araştırma için birçok farklı yaklaşımlar vardır ve oldukça nüanslı alabilirsiniz, ama, iyi haber bu yaklaşımların çoğu otomatik olmasıdır. Bir düğmeye dokunarak doğru anahtar kelimeleri sağlayacak ücretli veya ücretsiz birçok araç bulabilirsiniz. Burada anahtar kelime araştırma ile başlamak için ayrıntılı bir kılavuzdur.

Sayfa içi optimizasyon

İçeriği web sitenizde yayınlamaya hazır olduğunuzda, sayfa içi optimizasyon hakkında bilgi edinmenin zamanı geldi. Kopyanızı sayfaya dökmek en iyi fikir değildir — sayfanızın arama sonuçları için uygun olması için, özellikle de en iyi pozisyonlar için rekabet etmek istiyorsanız, çok özel biçimlendirme gereklidir.

Sayfa içi optimizasyon hakkında bilgi edinmeye başlamak için en iyi yer, mükemmel şekilde optimize edilmiş bir açılış sayfası için kılavuzumuzdur. Tüm sayfayı baştan sona kadar götürür ve her sayfa eleman üzerinde konuşuyor. Tavsiye edeceğim diğer iki kılavuz SEO yazma ve HTML etiketleridir — bunlar sayfa içi optimizasyonun daha büyük alt bölümlerinden ikisidir.

Sayfa dışı optimizasyon

İçeriğiniz, sayfalarınızı nasıl sıralayacağınıza karar verirken Google'ın baktığı tek şeydir. Bir başka önemli şey de internetteki temsiliniz. Diğer web siteleri size bağlanıyor mu, markanızdan bahsediyorlar mı, bir wiki sayfanız var mı, sosyal medya profilleriniz var mı, bilgileriniz önemli iş dizinlerine giriliyor mu? Doğru yapıldığında, tüm bunlar web sitenizin arama yetkisine katkıda bulunacaktır.

Bu nedenle, sitenizde yeterli miktarda içerik yayınladıktan sonra, bir mola vermenin ve sayfa dışı SEO'ya geçmenin zamanı geldi. Endişelenmeyin, çoğu oldukça basit bir şeydir ve bir gün içinde halledilebilir. İşte başlamanıza yardımcı olacak sayfa dışı SEO rehberimiz.

Bağlantı kurma

Bağlantı kurma teknik olarak sayfa dışı SEO'nun bir parçasıdır, ancak kendi bölümünü hak ettiği kadar büyük bir bölümdür. Diğer web siteleri içeriğinize bağlandığında, Google bunu sizin lehinize bir oy olarak görür. Ve bu oyların ne kadar çok olursa, içerik sıralamanız o kadar yüksek olur. Geri bağlantıların farklı kalite ve güçte olabileceği gibi bazı nüanslar vardır, ancak bu makalenin kapsamı dışındadır.

kaynak: https://ask4seo.com/blog/seo-nasil