Slayt nasıl yapılır? Powerpoint slayt gösterisi nasıl hazırlanır

Slayt gösterisi, belirli bir amaç için kullanılan görsel görüntülerin bir gösterimidir. Piyasada bulunan sunum yazılımlarından herhangi biri kullanılarak oluşturulabilir.

Slayt nasıl yapılır? Powerpoint slayt gösterisi nasıl hazırlanır
Slayt nasıl yapılır

Slayt gösterisi, belirli bir amaç için kullanılan görsel görüntülerin bir gösterimidir. Piyasada bulunan sunum yazılımlarından herhangi biri kullanılarak oluşturulabilir. Slayt gösterileri, bizde dediğimiz gibi, özel vurgu için öne çıkan önemli görüntülerin bir göstergesidir. Bilgileri görüntülemek için uygun ve etkileşimli bir yolun gerektiği bir yerde çok etkilidirler. Bunları kullanarak görüntüleri düzenli ve kompakt bir şekilde görüntüleyebiliriz.

Günümüzde slayt gösterileri, etkili sunumlar için animasyon ve ses kullanılarak geliştirildi. Bir slayt gösterisi tasarlarken, seyircilerin dikkatini çekmek için geçiş animasyonu, küçük resim, ses, vurgulanan metin ve diğer beklenmedik öğeler gibi birçok özelliği dahil edebiliriz. Bir slayt gösterisi oluşturmak için slayt gösterisi sunum yazılımını kullanmalıyız. Piyasada birçok yazılım türü mevcuttur. Kullanımı kolay yazılımlardan bazıları aşağıda verilmiştir.

Microsoft Office Powerpoint Slayt Nasıl Yapılır?

Microsoft Office PowerPoint, farklı öğrenme stilleriyle izleyicilere ulaşan çok yönlü bir sunum aracıdır. Bu yazılım, özel efektlerle slaytlarda etkili görüntüler oluşturmanıza yardımcı olur. Kullanımı kolaydır ve slayt düzenleri, temalar, arka planlar, animasyonlar, geçişler, slaytlar sekmeleri, sıralayıcı görünümü ve daha fazlası gibi birçok özelliğe sahiptir. Bir PowerPoint oluşturduktan sonra onu kaydedebilir ve gerekirse dosyayı herhangi bir paylaşım noktasına, sunucuya veya web sitesine yükleyebiliriz. Kullanımı basit ve derse ihtiyaç yoktur.

Microsoft Office Powerpoint Slayt Nasıl Yapılır

MemoriesOnWeb Slayt Nasıl Yapılır?

Bu, kullanımı gerçekten basit olan etkili bir sunum yazılımıdır. Özgür yazılımdır ve arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabileceğiniz fotoğraf veya video slayt gösterileri oluşturmak için tasarlanmıştır. Bu yazılımı kullanmak, görüntüleri özelleştirme, geçiş efektlerini kullanma, efektleri rastgele uygulama, slaytları düzenleme, ayarları yapma, resimlere metin ekleme ve metin slaytları ekleme gibi birçok seçenek sunar. Slaytları kaydedebilir veya yeni bir video oluşturabilir ve YouTube'a veya kişisel web sayfanıza yükleyebilirsiniz.

MemoriesOnWeb Slayt Nasıl Yapılır?

Photo Story 3 Slayt Nasıl Yapılır?

Windows için Photo Story 3, resimleriniz ve müziğinizin slayt gösterilerini kullanarak görsel olarak çekici ve eğlenceli hikayeler oluşturmak için mükemmel bir araçtır. Dijital fotoğrafçılık meraklıları için olmazsa olmaz bir araçtır. Windows XP kullanıcısıysanız, bu yazılımı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu yazılım, fotoğraf düzenleme, film şeridi, özel efektler, gelişmiş kaydırma, yakınlaştırma ve fotoğraf hikayelerinizi paylaşmak için birçok seçenek gibi bazı benzersiz özelliklere sahiptir.

Windows Movie Maker Slayt Nasıl Yapılır?

Windows Movie Maker, Windows XP ile birlikte gelen diğer sunum yazılımıdır. Bu uygulama tarafından oluşturulan efektler çarpıcı ve ilgi çekicidir ve çoğunlukla film ve reklam yapmak için kullanılırlar. Bu yazılım kolay, hızlı ve birçok özelliğe sahiptir. Videonuza özel efektler ekleyerek ve kredileri kaydırarak yaratıcı geçişler için seçenekleriniz vardır. Bu yazılımı kullanmak, dosyaları herhangi bir sunucuya veya web sitesine kolayca yüklemenizi sağlar. Dosyaları sadece arayüze sürükleyip bırakarak yapılabilir.

Windows Movie Maker Slayt Nasıl Yapılır?