Su Kaplumbağası Nasıl Beslenir?

Su kaplumbağası genellikle evde hayvan beslemeyi çok seven ve ebeveynlerinde kedi ile köpeğe izin çıkmayanlarımızın yaptığı bir tercihtir

Su Kaplumbağası Nasıl Beslenir?
Su Kaplumbağası Nasıl Beslenir?

Su kaplumbağası genellikle evde hayvan beslemeyi çok seven ve ebeveynlerinde kedi ile köpeğe izin çıkmayanlarımızın yaptığı bir tercihtir. Bunun yanı sıra elbette, su kaplumbağalarını şirin bulan ve birkaç tanesini odasında beslemek isteyen kişiler vardır.

Su Kaplumbağası Nasıl Beslenir?


Su kaplumbağası nasıl beslenir, konusunda yapmanız gereken ilk şey size en yakın pet shopa uğramak. Bu kaplumbağalar için özel üretim havuzlar vardır. Minik masanızda kolaylıkla bulundurabileceğiniz bu havuzlar fanus kadar derin değildir. İlk olarak bunu ve dilediğiniz boyutta kaplumbağanızı almanız gerek. 
Aynı zamanda kaplumbağa için yem de almanız gerek. Ancak bu şirin yaratıklar sadece yem ile beslenmezler. Arada sırada marul, maydanoz gibi bitkiler ve vitamin takviyesi vermeniz gerek.
Eğer sıcak bir kentte yaşıyorsanız güneşte uzun süre durmamalarına özen gösterin. Vücut yapıları oda sıcaklığına daha elverişlidir.