Thor: Karanlık Dünya'yı Gördükten Sonra İzlenecek 12 Film

İşte Thor filminden sonra önerdiğim filmlerin her zamanki listesi . Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu sefer dahil edilmiş uygun bir belgesel yok.

1. Süpermen 2 (1980)

Loki, Thor'un baş düşmanıdır. Thor biraz Süpermen gibi. Loki Lex Luthor gibi mi? Aile / ev dünyası bağlantısı dışında, evet, sorta. Ve Karanlık Dünya'da Süpermen II'de bir Luthor var. Bu devamında, adam yeni ana kötüler Zod, Ursa ve Non'a biraz arka koltuk alıyor ve sonunda onlara ve süper kahramana çift çapraz oynuyor, kimin gerçekten yardım etmeye çalıştığını her zaman açık değil. Burada, Loki sadece ana kötü adam değil - Malekith ve Kara Elfler - aynı zamanda onları yenmek için Thor ile birleşir ve o da kimin gerçekten yardım etmeye çalıştığı her zaman net olmayan çift geçiş yapar. Ayrıca yeni karşılaştıran değer Thor için Çelik Adam (bu hafta videoda), kötü adamlar için değil, hemen hemen her şey için, özellikle Krypton / Asgard 

2. Pasifik'teki Cehennem (1968)

Kahraman / kötü karakter ekibi, x-2: x-men united ve x-men origins: wolverine benzer biçimde çizgi roman filmleri sayesinde gittikçe daha tertipli ve bu yılın adım atarında yıldız trek into darkness'da biraz gördük . Ancak, ortak bir tehdide karşı birlikte çalışmaya ve beraber çalışmaya  zorluk çeken ölümlü düşmanlar olan iki karaktere sahip olmak oldukça eski bir fikir. Tuco ve blondie'nin düşman olmak için iyi, kötü ve çirkin'i öneri etmeyi düşündüm, o zaman büyük hasımı angel eyes olan ortak çalışanlamış olur. Fakat o lafü riddick listesinde. Bunun yerine john boorman'ın bir amerikalı (lee marvin) ve bir japon askerinin (toshiro mifune) kendilerini bir adada beraber yalnız buldukları çok daha az ünlü ikinci dünya savaşı filmi. öncelikle savaşın dikte etmiş olduğu çatışmalarına devam ediyorlar, her biri farklı noktalarda üst ellere sahipler, sadece sonunda ortak hayatta kalmak için bir araya geliyorlar. Doğayı saymazsanız üstesinden gelinecek daha büyük bir fizyolojik kötü adam yoktur, sadece nefret olarak malum tematik kötü karakter vardır - üzgünüm, bu kulağa olduğu için daha korniş gibi geliyor.

3. Valhalla (1986)

Belki de thor ve loki'nin geleneksel öykülerinin yanı sıra danimarkalı bir çizgi roman ve çizgi roman serisine dayanan bu animasyon özelliğinin keyfinı çıkarmak için benim gibi bir danimarkalı ya da hayat boyu bir iskandinav mitolojisi nerd olmalısınız. Olduğu şeklinde karanlık dünyası , burada arsa thor şey loki için ceza olarak iki kardeş çocukları kölelerini yapar yüzünden olduğunu bu sefer olsa, elbet, aslında yaptığımız, insanlar asgard'a yetişmiştir ihtiva eder. Fakat hayır, sif ile evli olduğu gibi bu hikayede de insana kıza aşık değil, olması icap ettiği şeklinde. Danimarkalı bir prodüksiyon ve o sırada ülke için en pahalı olsa da, küresel itiraz için umut vardı ve orijinal yönetmen aslına bakarsan asterix ve caesar üzerinde çalışmak için avrupa'ya giriş yapmış disney animatörü jeffrey james varab'dı.. Aslında projeden ayrıldı, böylece filmdeki yönetmenin ana kredisi çizgi roman yazarı / sanatçı peter madsen. Varab, casper üzerinde yaptığı çalışmalarla bilgisayar animasyonunda öncü olmaya devam etti  .

4. “Timsah” Dundee II (1988)

Valhalla'daki insanlar ve karanlık dünya'nın hayattaki thor yönleri hakkındaki daha fazla bilgi: ileri geri öncül huffington post'un mike ryan'ı , bu “timsah” dundee devam filmindeki new york / avustralya durum takası şeklinde bir şey olarak makalelmıştır. . Ryan aslına bakarsak iki thor filmini iki dundee filminin tekrar canlanması için yapıyor (korkularla bir sonraki taksit “los angeles'ta thor” olacak çünkü sanırım hemen hemen bir melek'e dayanıyor)anlamlı olmaz). Ek olarak, asgard sahnelerinin thor 2'de neden çok ilginç olmadığını ve bunun niçin iyi bir şey bulunduğunu tartışmak için - her iki sekizin kız arkadaşının tehlikede olması ve onu kahramanın egzotik evine taşımasıyla alakalı olarak verilen mantıklı bir halde verilen karşılaştırmayı da kullanıyor . Fiil nihayetinde dünya'ya döner. Orada hemfikirim , aynı zamanda evrenin üstatları ve beastmaster 2: vakit portalı vasıtasıyla korkunç zevklerini de öneri etmek isterim .

5. Anne ve baba dünyayı kurtarmak (1992)

Thor 2 , bugünlerde gerçekten yaşlanan “truva esiri” kupasını kullanıyor. Ve daha önce aynı franchise olan avengers'ın bir filminde kullanıldığından , kurse'nin malekith ve kara elflerin şehre saldırabilmesi için asgard'ı içeriden kırılmak ve savunmasız hale getirmek için hapsedilmesine izin vermesini özellikle biliyoruz. . Doğal ki çok star harpları da. Filmin bu kısmı için, mahkum çeşidinden ziyade reel bir truva atı şemasına gidiyorum. Anne ve baba dünyayı kurtarmakharika bir film değil, ama bu bilim kurgu komedisinde bir çiftin aptallar gezegenine ışınlandığı ve dünyayı super death ray laser ile yıkımdan kurtarmayı başardığı çok iyi bir mizah var. Bir noktada iyi adamlar, içinde saklandıkları dev bir büstü aracılığıyla imparator tod spengo (jon lovitz) kalesine sızarlar. Ayrıca, karanlık dünya'daki el bombası benzeri silahlar bu filmdeki işık bombalarını hatırlattı (ki bu beni hiç güldürmeyecek).

6. Efsane (1985)

In the dark dünyası , malekith şeytani planı sonsuz karanlığa evreni döndürmektir. Ridley scott'ın pek sevilmeyen düşlem filminde kötü adam, dünyayı karanlığa geri döndürmek isteyen şeytan görünümlü bir kötü adam olan karanlık efendisi (tim curry) - çünkü ışığa çıkamıyor. In the dark dünyası , fenalük planının başarısı için vasıtalar “eter” thor'un kız arkadaşı jane ile tesadüfen bağlardır. In legend , fenalük planının başarısı için araçlar bununla birlikte onun en tom filmin insan olmayan kahraman (tom cruise aşığı olan insan prenses lily (mia sara) ile özel bir bağ var boynuzlu atlar öldürülmesi olduğu cruise-y rolü hiç). Bu filmimizde de elfler var, fakat karanlık olanlar değil.

Thor benzeri  filmler  Amazon Akışı Üzerinde kullanılabilir .

7. Kara Kristal (1982)

Thor'un devamı sırasında , “ah, bu, gezegenlerin olayının tekrar hizalanması” diye inlemiş olabilirsiniz. Fakat harbiden çok fazla yok, değil mi? Ne olursa olsun, böyle bir kibirin en iyi örneği jim henson ve frank oz'un çocuklara yönelik eğlencede görünecek en korkunç karakterlerden bazılarını içeren çok ürkütücü fantastik filmi (ve bunu düşünürseniz birbir çok var). In the dark dünyada iken, bu dokuz realms hizaya gelme konusunda hepsi dark crystal üç güneşler var. Ikincisindeki kahraman, (elfish) jem, efsunk bağlaç oluşmadan veya kötü skeksis sonsuza dek yönetecek önce bir kristal parçası bulmak zorundadır. çok var yüzüklerin efendisi ve yıldız warsve diğer her kahramanın yolculuk filmi. Fakat landstriders ile, kelimenin tam anlamıyla en kötü kabuslarımdı.

8. Presto (2008)

Depodaki anahtarların veya ayakkabıların veya tuğlanın birine düşebileceği ve ötekinin düşebileceği iki portal, hemen wall-e'den önce oynayan ve oscar adaylığı kazanan bu pixar kısa filmini hatırlattı . Animasyon filminde, bir sihirbazın benzer bir ışınlanma etkisi meydana getiren iki şapkası vardır, böylece birine düşen her şey diğerinden çıkar. Ama bildiğim kadarıyla, yol süresince başka bir boyutta bir şeyin kaybolma şansı yok. Sonrasında bana daha iyi bir örnek geldi: poltergeist'te çocuk yatak odasında “öteki tarafa” giriş portalı var, ancak oturma odasının üstünde bir çıkış deliği var. Thor 2 ve presto'nun aksineancak, tenis toplarını izlemek gülünç bir şey değildir ve daha sonra bir anne ve kurtarılmış bir çocuk bu geçitten geçer. Aşağıda tam kalitede seyredebilirsiniz.

9. Vatansever Oyunları (1992)

Sonunda royal naval college'da tüm bu eylemleri görmüş olduğunüzde deja vu aldınız mı? Aksi biçimde, harrison ford'un başrol oynadığı iki jack ryan filminden ilkini yazınsal kahraman olarak görmediniz. Bağlantı için sanırım açılış sırası sadece ryan greenwich dönüm noktası (diğer biroldukca filmimizde de görüldü) bir saldırı esnasında müdahale ederken kovuşturmak gerekir. Ama neden son zamanlarda ölen tom clancy'nin onuruna ancak her şeyin hazzını çıkarmıyorsunuz?

10. Cuma Kızı

Filmin ortasında komik bir rahatlama telefon görüşmesine izin vermekten başka bir neden yok, Thor 2 , eğer olmasaydı kadın kurşun için güvenli aşk ilgisi olacak talihsiz bir destekleyici karakter olan bir “Baxter” var. o dang rüya adamı geliyor (ya da geri). Burada Michael Showalter filmi The Baxter tarafından adlandırılan Baxter , bundan daha iyi olan Chris O'Dowd tarafından canlandırılıyor. Baxter'ı kesinlikle tavsiye etmektense , bu listede gerçek bir ihtiyar kullanabiliriz, bu yüzden Ralph Bellamy'nin “Baxter” rolünü oynadığı birçok filmden biriyle gidiyorum. Ve bu en iyisi.

Üzerinde kullanılabilir Netflix Akış ve Amazon Akış (Prime Üyeleri için Ücretsiz)

11. Nick ve Norah'ın Sonsuz Çalma Listesi (2008)

Kat dennings'in ne zaman havalı olduğunu hatırlıyor musun ? Bu genç rom-com'daki koparma rolünün arkasından nasıl yeni bir önder kadın oyuncu olmasını beklediğimizi hatırlıyor musunuz? Kimilerinizın hala sıcak olduğunu düşündüğünü biliyorum. Kimilerinizın tv şovunu bile izlediğini biliyorum. Ama maalesef bu günlerde gerçekten bildiğim tek şey can sıkıcı bir stajyer - hala bu kadar uzun vakit ücretsiz mi? Evet, bu ekonomide - thor filmlerinde - kulağa doğru geliyor . O'dowd gibi, bundan daha iyi olduğuna inanırım, özellikle de buradaki karakterin ancak wisecracks yapmak, jane'in sıcak dünya dışı adamı imrenmek ve şimdi bir erkek bulmak için ekranda olduğu göz önüne alındığında.

Amazon Streaming'den satın alınabilir

12. İmparatorun Yeni Giysileri (2001)

Son on senenin büyük tv şovlarının çoğunun bölümlerini yönetmenin yanı sıra, taylor geçmişte birkaç uzun metrajlı film yaptı. Bunlar garip 90'lı indie suç komedi zımba içinde değişir palookaville korkunç zayıf nyc-in-the-80s film öldür kötü . Arada, ian holm'ın oynadığı bu tarihsel kurgu çalışmasını şimdiye kadarki en iyi rollerinden birinde (erkekı daha önce iki kere oynamıştı) napoleon bonaparte'de yaptı. Thor'un devamı için bazı tematik bağlantılar da var, çünkü komplo sürgün imparatoru loki'nin aksine tahtını gasp etmek için kılık değiştiren bir oyun oynuyor. Garip bir şekilde aşağıdaki video detective'in korkunç kaliteli fragmanı, filmin her yerde mevcut en iyi klibi.

Amazon Streaming'den satın alınabilir. quizofpoll geri dön