Toptan Meltblown Maske alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Bazıları sadece bir sağlık uzmanı tarafından isimlendirilebilirken, bandaj, eldiven veya meltblown maske gibi diğerleri herhangi bir meslekten olmayan kişiye aşinadır.

Toptan Meltblown Maske alırken nelere dikkat etmeliyiz?
Meltblown maske aynı zamanda prosedür maskesi olarak da adlandırılır ve tıbbi malzeme satan mağazalarda veya hatta yerel eczanenizde veya eczanenizde mevcuttur. Bu maske üç katmandan veya dokumasız kumaşlar arasında eritilerek şişirilmiş malzemeye sahip üç katlı bir kumaştan yapılmıştır. Eriyik üflemeli tabaka, bakteri ve mikroorganizmaların maskeden geçmesini engelleyen tabakadır.
Adından da anlaşılacağı gibi, Meltblown maske öncelikle cerrahlar ve ekipleri tarafından operasyonları gerçekleştirirken kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ameliyat oldukça dağınık olabileceğinden ve çeşitli organik sıvılara maruz kalmayı gerektirdiğinden, tıpkı ameliyat önlükleri ve eldivenlerin giysilerini ve ellerini koruduğu gibi, maske de doktorların ve hemşirelerin yüzlerine kan veya başka maddelerle sıçramasını önlemek için gereklidir. . Anatomi ilkelerini öğretmek için tasarlanan hayvan diseksiyonlarında bu maskelerin öğrenciler tarafından kullanılmasının nedeni de budur.
Meltblown maske takmanın bir diğer nedeni de hastalıkların yayılmasını önlemektir. Bu tıbbi malzemeler iki yönlü koruma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Tıp mesleğinin grip gibi bulaşıcı hastalıklara maruz kalması durumunda hastanın hastalığı kendisine bulaştırmasını engeller.
Ayrıca hastaları, bir doktor veya hemşirenin farkında olmadan bulaştırabileceği mikroorganizmalardan veya hastalıklardan korur. Bu, özellikle bir hastanın zayıf veya baskılanmış bir bağışıklık sistemine sahip olduğu durumlarda önemlidir. Maske ayrıca doktorların ve hemşirelerin, elleri kontamine yüzeylerle temas ettiğinde farkında olmadan burunlarına veya ağızlarına dokunmalarını engeller.
Japonya'daki gibi bazı toplumlarda, bir kişi soğuk algınlığı veya bir kişiden diğerine kolayca bulaşabilen başka bir hastalıktan muzdarip olduğunda nezaket biçimi olarak maske takılabilir. Bu yüzden bir Japon treninde veya pazarında maske takan birini görmek oldukça yaygındır.
Prosedür maskesi gibi tıbbi malzemelerden en iyi şekilde yararlanmak ve korunmak için, bunların talimatlara göre kullanılması gerekir. Maskeyi takmadan önce, kullanıcı ellerini yıkadığından emin olmalıdır.
Genelde bu amaç için tasarlanmış üç kıvrımlı maske, metal şerit burun üzerine takılmalı ve ağız ve çene üzerine gerdirilmelidir. Bağlar kulakların üzerinden ve boyun çevresinden kulakların altından geçer. Maske uygun şekilde atılmalı ve tekrar kullanılmamalıdır. Bu nedenle, hava kaynaklı herhangi bir hastalığa yakalanmadığınızdan emin olmak istiyorsanız, kalabalık yerlere giderken her zaman Meltblown maske takmayı ihmal etmeyin. Bu, özellikle bağışıklığı düşük olanlara daha çok önerilmektedir. Yüksek kaliteli cerrahi eldivenlerin nereden alınacağı hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın ...